رگولاتوری

فلاح جوشقانی: وزارت ارتباطات فعالیت هیچ سامانه مبتنی بر خدمات ارزش افزوده را مختل نکرده است

منبع: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
حسین فلاح جوشقانی در واکنش به اظهار نظر برخی رسانه‌ها درباره کاهش استفاده مردم از سامانه استعلام پیامکی چک برگشتی گفت: مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره وس، زمینه از بین رفتن راههای کلاهبرداری از طریق سرویسهای ارزش افزوده را فراهم کرده است.
وی افزود: خدمات ارزش افزوده به هیچ عنوان حذف نشده، بلکه براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات فقط روشهای استفاده از آن تغییر کرده است.
فلاح جوشقانی در تشریح تغییرات روش استفاده از این خدمات گفت: پیش از این مصوبه، مشترک هزینه خدمات ارزش افزوده را از طریق شارژر و یا قبوض تلفن همراه پرداخت می‌کرد. براساس مصوبه جدید، مشترک با اختیار و اطلاع خود برای استفاده از خدمات ارزش افزوده اقدام به خرید اعتبار می‌کند.
معاون وزیر ارتباطات اظهار کرد: در حال حاضر مشترکان برای استفاده از خدمات ارزش افزوده دلخواه خود، نیاز ندارند از اعتبار کیف پول جیرینگ استفاده کنند بلکه می‌توانند به سادگی اعتبار مورد نیاز برای خدمات ارزش افزوده را خریداری کنند.
فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه با هماهنگی بانک مرکزی به دنبال رفع مشکل برای برخی سرویسهای پولی بانکی هستند، عنوان کرد: همانگونه که رگولاتوری در مورد مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره روشهای جدید استفاده از خدمات ارزش افزوده اطلاع‌رسانی کرده است سایر مراجع هم برای سرویس‌دهی به مخاطبان خود درخصوص نحوه استفاده از سامانه‌ها باید اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهند.
 

​​