تلفن همراه

درخواست سونی و Kioxia از آمریکا برای دریافت مجوز تامین تجهیزات هواوی

ICTna.ir – شرکت های ژاپنی سونی و تولیدکننده چیپست های حافظه Kioxia به منظور تامین تجهیزات مورد نیاز شرکت چینی هواوی درخواست دریافت مجوز از ایالات متحده دادند.
 
Huawei Sony.JPG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اگر درخواست آنها تائید شود، این اقدام در پی درخواست های سایر شرکت های فناوری همچون اینتل خواهد بود که به تازگی توانست مجوز مورد نیاز را از سوی مقامات آمریکا دریافت کند.
 
با تشدید تنش ها میان ایالات متحده و چین که در بدترین وضعیت در دهه های گذشته قرار دارد، واشینگتن دولت های مختلف در سراسر جهان را به سمت تحت فشار قرار دادن هواوی سوق داده و معتقد است این غول مخابراتی، دیتای اپراتورها را برای جاسوسی در اختیار دولت چین قرار می دهد.
 
هواوی یکی از بهترین مشتریان سنسورهای عکس سونی برای گوشی های هوشمند است. Kioxia نیز دومین سازنده چیپست های فلش مموری جهان است و تجهیزات موردنیاز هواوی را نیز تامین می کند.
 
روزنامه ژاپنی Nikkie گفته است که بدون مجوزهای ایالات متحده، سونی و Kioxia احتمالا در معرض خطر قرار خواهند گرفت.
 
Kioxia هشدار داده است که محدودیت های ایالات متحده درمورد هواوی می تواند منجر به عرضه بیش از حد تراشه های حافظه و در نتیحه کاهش قیمت آن در بازار شود. درحالیکه این شرکت برای یک برنامه هدف گذاری شده، چند میلیارد دلار کنار گذاشته بود اما تنش های اخیر میان آمریکا و چین بازار جهانی عرضه تراشه ها را متوقف کرده است.
 
سخنگوی سونی در این باره گفته است که این شرکت از تمام مقررات پیروی می کند اما نمی تواند درباره مشتریان خاصی اظهارنظر کند.
 

​​