تلفن همراه

جهرمی: 13 میلیون دانش آموز، یک میلیون معلم و 4 میلیون دانشجو به اینترنت رایگان دسترسی دارند

ICTna.ir – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز برای بیش از 13 میلیون دانش آموز، یک میلیون معلم و کادر آموزشی، چهار میلیون دانشجو و بیش از صد هزار استاد دانشگاه در سراسر کشور اینترنت رایگان برای ارایه آموزش مجازی فراهم کرده ایم.
 
Jahromi Tolid dakhel.jpg
به گزارش خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم بهره برداری از طرح های ملی روستایی و عشایر کشور که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، خطاب به حسن روحانی افزود: جنابعالی به وزارت ارتباطات برای آماده کردن زیرساخت های تحقق عدالت آموزشی ماموریت داده بودید که در دوران کرونا با فراگیری آموزش مجازی بحث عدالت آموزشی یکی از مهمترین موضوعات مطرح بود.
 
او اظهار داشت: به دستور موکد رئیس جمهور، وزارت ارتباطات بخش مهمی از توان خود را در دولت یازدهم و دوازدهم برای تحقق عدالت ارتباطی صرف کرد.
 
به گفته جهرمی، تلفن همراه هرچند در اوایل دهه 70 وارد کشور شده بود اما تا سال 92 تنها 11 درصد روستاها را فرا گرفته بود و امروز پوشش شبکه تلفن همراه در 95 درصد از همه روستاهای کشور فراهم است.
 
او گفت: اتصال به شبکه ملی اطلاعات و دسترسی به اینترنت پرسرعت که عملیات اجرایی آن از سال 94 شکل گرفت، با فاصله نه چندان زیادی هم اکنون در 90 درصد روستاهای بالای 20 خانوار کشور فراهم است و همه تلاش ما معطوف این است که تا پایان دولت این عدد را به صد درصد برای روستاهای بالای 20 خانوار برسانیم تا شعار دسترسی همگانی محقق شود.
 
وزیر ارتباطات افزود: موضوع دیگری که وزارت ارتباطات در راستای تحقق عدالت آموزشی پیگیری کرد، فراهم آوری زیرساخت های مدارس هوشمند بدون توجه به نقاط شهری و روستایی بود.
 
جهرمی گفت: این پروژه به صورت همزمان در مناطق روستایی و شهری پیگیری و ذیل پروژه ایران هوشمند اجرا شد و تلاش کردیم مدارس هوشمند را پیاده سازی کرده و زیرساخت های آنها را فراهم کنیم.
 

​​