تلفن همراه

چین: آمریکا با تحریم تیک تاک قوانین سازمان تجارت جهانی را نقض کرد

منبع: تسنیم
 
 
دولت چین ایالات متحده را به نقض قوانین تجارت جهانی در مورد ممنوعیت برنامه های چینی، از جمله "تیک تاک" و "وی چت" متهم کرد.
 به نقل از راشاتودی، دولت چین ایالات متحده را به نقض قوانین تجارت جهانی در مورد ممنوعیت برنامه های چینی، از جمله "تیک تاک" و "وی چت" متهم کرد.
 
بر اساس شکایتی که در جلسه غیرعلنی سازمان تجارت جهانی WTO اعلام شد، شریک تجاری چین یعنی آمریکا اقداماتی را انجام داده است که "به وضوح با قوانین این سازمان مغایرت دارد و خدمات تجارت بین الملل را محدود می کند و همچنین اصول اولیه و اهداف سیستم تجارت چندجانبه را نقض می کند."
 
ایالات متحده نیز در این نشست تأکید کرد که اقداماتش علیه برنامه های چینی در دفاع از امنیت ملی خود بوده است.
 
چین تحریم تیک تاک را تلافی می‌کند
 
نماینده آمریکا در جلسه غیرعلنی سازمان تجارت جهانی به توافقنامه عمومی WTO در زمینه خدمات اشاره کرد که اجازه چنین اقداماتی را در موارد "مربوط به تأمین خدمات به طور مستقیم یا غیرمستقیم با اهداف نظامی" می دهد.
 
چین می گوید جمع آوری داده های تیک تاک اقدامی استاندارد است که توسط هزاران برنامه در سراسر جهان صورت می گیرد و اقدامات واشنگتن "سوءاستفاده آشکار" از قوانین مربوطه است.
 
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، تیک تاک را متهم کرده است که امنیت ملی این کشور را تهدید کرده و داده ها را برای پکن از طریق شرکت مادر این برنامه یعنی بایت دنس جمع آوری می کند. دولت چین و این شرکت این ادعاها را رد کرده اند.

​​