تلفن همراه

نتیجه یک نظرسنجی: نیمی از کاربران آیفون فکر می‌کنند به شبکه 5G دسترسی دارند

منبع: دیجیاتو
 
 
طبق یک نظرسنجی، ۴۹ درصد از کاربران آیفون در آمریکا تصور می‌کنند که گوشی آن‌ها به شبکه 5G متصل می‌شود، در حالی که اپل هنوز گوشی با قابلیت پشتیبانی از این شبکه وارد بازار نکرده است.
 
این نظرسنجی که توسط «Global Wireless Solutions» انجام شده، نشان می‌دهد که علاوه بر کاربران آیفون، صاحبان گوشی‌های دیگر نیز اطلاعات چندانی درباره پشتیبانی دستگاه خود از شبکه 5G ندارد. ۲۹ درصد افراد حاضر در این نظرسنجی درباره اتصال گوشی خود به شبکه 5G اظهار بی‌اطلاعی کرده‌اند. ۲۴ درصد از کاربرانی که در سال جاری میلادی دستگاه خود را خریداری کرده‌اند نیز با چنین موضوعی روبه‌رو هستند.
 
در این نظرسنجی از ۵۰۰۰ نفر درباره ارائه سرویس شبکه 5G توسط اپراتورهای محل زندگی آن‌ها سوال پرسیده شد که ۳۸ درصد آن‌ها از چنین موضوعی بی‌اطلاع بودند.
 
شبکه 5G نسبت به 4G تا ۱۰ برابر سرعت بالاتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و توسط آن می‌توان فیلم‌ها را در چندین ثانیه دانلود کرد. علاوه بر این، کسب و کارها و همچنین صنایع به سرعت دانلود بالاتر و تاخیر کمتر دست پیدا می‌کنند که می‌توان از آن در فناوری‌های جدید مانند ماشین‌های خودران استفاده کرد.
 
در این نظرسنجی ۵۴ درصد از افراد سرعت بالای این شبکه را بهترین ویژگی آن اعلام کرده‌اند و ۱۶ درصد نیز برای بهبود کیفیت تماس‌های تصویری و همچنین کنفرانس‌های ویدیویی هیجان‌زده هستند. در این میان ۱۳ درصد کاربران به دنبال دسترسی به شبکه 5G برای بهبود کیفیت استریم ویدیوها هستند و تنها ۸ درصد افراد خواستار استفاده از آن برای اجرای بازی‌های آنلاین هستند.
 
در حال حاضر چندین اپراتور در کشورهای مختلف سرویس‌های 5G را در اختیار کاربران قرار می‌دهند و همچنین شاهد عرضه چندین گوشی‌ هوشمند با قابلیت پشتیبانی از این شبکه ارتباطی هستیم. چند روز دیگر اپل در مراسمی به نام «Hi, Speed» از گوشی‌های سری آیفون ۱۲ با مودم 5G رونمایی خواهد کرد که باعث افزایش کاربران این شبکه خواهد شد.

​​