تلفن همراه

FCC از وزارت دادگستری آمریکا خواست تا فعالیت اپراتوری چاینا یونیکام را ارزیابی کند

ICTna.ir – کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) از وزارت دادگستری و سایر آژانس های این کشور خواست تا درخصوص ادامه فعالیت اپراتوری چاینا یونیکام و خطرات آن برای امنیت ملی آمریکا ارزیابی های لازم را به عمل آورند.
 
China Unicom FCC.JPG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در ماه آوریل، FCC درخصوص احتمال تعطیلی فعالیت اپراتور سه اپراتور تحت کنترل دولت چین شامل چاینا تلکام، چاینا یونیکا وPacific Networks Corp  و شعب آن با نام ComNet در آمریکا هشدار داده بود.
 
FCC از آژانس های اجرایی فدرال خواست تا چاینا یونیکام را درخصوص نحوه بهره برداری، نفوذ و میزان کنترل دولت چین، ریسک های امنیت ملی و اجرای قانون مورد بررسی قرار دهند. ضمن اینکه باید بررسی شود آیا اقدامات کوچک می تواند نگرانی های شناسایی شده را برطرف کند یا نه.
 
کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا از تمامی آژانس های آمریکایی خواسته است تا 16 نوامبر در این باره اظهار نظر کنند.
 
در ماه آوریل، وزارت دادگستری و دیگر آژانس های فدرال از FCC خواسته بودند تا مجوز فعالیت چاینا تلکام را باطل کند. در همین حال واحد آمریکایی هر سه اپراتور چینی از FCC خواسته اند تا مجوز فعالیت آنها را باطل نکند.
 
جسیکا روزنورسل، عضو کمیسیون FCC ماه گذشته گفته بود این کمیسیون باید هرچه سریع تر درباره این سه اپراتور بازنگری امنیتی کند.
 
چاینا یونیکام آمریکا درباره این پرونده FCC در اول ماه ژوئن گفته بود که سابقه دو دهه همکاری با ارزشی در بازار ارتبااطت آمریکا و سابقه خوبی در پیروی از قوانین و مقررات FCC دارد و تمایل دارد با سازمان های اجرایی قوانین ایالات متحده همکاری کند.

​​