تلفن همراه

نوکیا برای صرفه جویی در هزینه ها به سرویس ابری گوگل مهاجرت گرد

ICTna.ir – وندور فنلاندی نوکیا تصمیم گرفته است با انتقال برخی زیرساخت های فناوری اطلاعات خود به سرویس ابری گوگل، چند یورو پس انداز کند.
 
google-cloud-770x285.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این اقدام او انتقادات زیادی را برانگیخته است و تحلیلگران معتقدند این تصمیم چند وجه منفی نیز دارد چراکه در کنار صرفه جویی هزینه ها ناشی از واگذاری مدیریت دیتاسنتر، به دانشی درباره سرویس های کلاود مخابراتی دست نخواهد یافت و از سوی دیگر برای زیرساخت هایش به شرکت سومی وابسته خواهد بود.
 
راوی پارماساد، قائم مقام زیرساخت های جهانی IT نوکیا در این باره گفته است: نوکیا در مسیر تحول دیجیتالی قرار دارد که به طور شگفت انگیزی رویه اجرایی و کسب و کار ما را تغییر می دهد.
 
او افزوده است: این مساله برای نحوه همکاری کارمندان ما بسیار مهم است و ما همچنان مسیر خود را برای رفع نیازهای مشتریان ادامه خواهیم داد.
 
او ضمن ابراز خرسندی از همکاری با گوگل کلاود گفته است این سرویس با مهندسی و اجرای عالی به پروژه تحول دیجیتال ما پیوسته است و به نوکیا کمک می کند تا به بسیاری از اهداف خود دست یابد.
 
به گفته پارماساد، با توجه به جاه طلبی ها و برنامه های دیجیتالی نوکیا، این بهترین زمان برای همکاری با گوگل کلاود و تسریع کارها و تلاش های نوکیا برای دستیابی به اهدافش است.
 
راب انسلین، رئیس گوگل کلاود نیز گفته است: باعث افتخار ما است که به نوکیا برای مدرن سازی زیرساخت هایش روی گوگل کلاود کمک کنیم. مشتاقانه منتظر ارائه شبکه پیشرو، تجزیه و تحلیل داده ها، AM/ML و دیگر فناوری ها برای قدرتمندسازی نوکیا برای ارایه استراتژی ابری آن و پشتیبانی بهتر از مشتریانش هستیم.

​​