تلفن همراه

اروپا به استراتژی طولانی مدت برای مقابله با اخبار جعلی 5G نیاز دارد

ICTna.ir – پانزده کشور اتحادیه اروپا شامل لهستان و سوئد اعلام کرده اند این اتحادیه به استراتژی برای مقابله با اطلاعات نادرست درباره فناوری 5G یا خطرات ناشی از ادعاهای دروغین به منظور بهبود وضعیت اقتصادی و اهداف دیجیتالی خود نیاز دارد.
 
5G EU.JPG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، توطئه ای که ویروس کرونا را به فناوری بی سیم ارتباط داده، منجر به خرابی و آسیب های متعدد به دکل های تلفن همراه در 10 کشور اروپایی و توهین و آزار و اذیت کارگران نگهداری شبکه طی ماه های اخیر شده است.
 
27 عضو اتحادیه اروپا توسعه 5G را عامل ضروری برای بهبود وضعیت اقتصادی از شرایط پاندمی کووید 10 می دانند چراکه امکان توانمندسازی هر صنعتی از جمله خودروهای خودران تا جراحی از راه دور و تولید خودکار را فراهم می کند.
 
15 کشور با ارسال نامه ای مشترک به مارگارت وستاگر، رئیس بخش دیجیتال اتحادیه اروپا، تیری بریتون نماینده بازار داخلی و ورا ژوروا، مدیر ارزش های اتحادیه اروپا، لیستی از نگرانی ها و پیشنهادات خود را ارایه کرده اند.
 
در نامه آنها آمده است که به طور شفاف شاهد افزایش فعالیت ها و اقدامات ضد 5G در سراسر اتحادیه اروپا هستیم و نیاز است تا اتحادیه اروپا یک رویکرد فعالانه، بلند مدت و سیستماتیکی به منظور مهار کردن نگرانی ها درمورد 5G و زمینه الکترومغناطیس داشته باشد.
 
این کشورها برو لزوم انجام تحقیقات علمی بیشتر درباره تاثیر این فناوری روی سلامت مردم، برگزاری کمپین های ارتقای آگاهی در سراسر اروپا و لزوم طرح گسترده موضوع با درنظر گرفتن ترس ها و نگرانی ها درباره 5G تاکید کردند.
 
اتریش، بلغارستان، کرواسی، جمهوری چک، قبرس، استونی، فنلاند، یونان، لتونی، لیتوانی، لوگزامبورگ، پرتغال و اسلواکی از جمله امضا کنندگان این نامه هستند.

​​