تلفن همراه

اعضای پلیس سلطنتی کانادا در دادگاه مدیر مالی هواوی شهادت می دهند

ICTna.ir – دومین روز از جلسه شهادت شهادات در پروانه استرداد منگ وانژو، مدیر ارشد مالی هواوی به ایالات متحده در کانادا برگزار شد تا وکلای او سوالات شان از مقامات درگیر در دستگیری او در سال 2018 سوالاتی را بپرسند.
 
Meng Witness Testimony.JPG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، پنج روز جلسات دادرسی برنامه ریزی شده روی ادعاهای وکلای او درخصوص سوءاستفاده از فرایند صورت گرفته توسط مقامات آمریکایی و کانادایی در طول دستگیری او در ماه دسامبر دو سال پیش در فرودگاه بین المللی ونکوور کانادا متمرکز خواهد بود.
 
منگ 48 ساله به گمراه کردن بانک آمریکایی HSBC درخصوص معاملات هواوی در ایران و در نتیجه شکسته شدن قوانین تحریم ایالات متحده علیه ایران متهم شده است.
 
او که پس از بازداشتش در حبس خانگی در منزل شخصی اش در ونکوور واقع در یک محله مجلل از شهر ساحلی اقیانوس آرام به سر می برد، اتهامات وارده شده را انکار کرده است. 
 
وکلای منگ پیش از این گفته اند که مقامات کانادایی در هنگام دستگیری او با همتایان آمریکایی خود برخلاف موازین قانونی از جمله به اشتراک گذاری جزئیات شناسایی دستگاه های الکترونیکی او اقدام کرده اند.
 
کانادا این موضوع را تکذیب کرده و از اعضای پلیس سلطنتی کانادا (RCMP) که در دستگیری منگ نقش داشته اند، خواسته تا درباره این ادعا سوگند یاد کنند.
 
دستگیری منگ موجب سردی روابط دیپلماتیک میان اوتاوا و پکن شده است. بطوریکه پس از دستگیری او، چین هم دو تبعه کانادایی ساکن در این کشور را به اتهام جاسوسی بازداشت کرد.
 
طبق برنامه ریزی های قبلی، این دادگاه باید تا آوریل 2021 به پایان برسد. هرچند که هرگونه درخواست تجدیدنظر می تواند منجر به طولانی شدن چند ساله روند دادرسی این پرونده در سیستم قضایی کانادا شود.
 

​​