رگولاتوری

انسداد ۳۳۴ هزار سیمکارت به علت ارسال انبوه و مزاحمت پیامکی

منبع: ایرنا
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور اعلام کرد: در مهرماه گذشته بیش از ۱۷ هزار شکایت در حوزه ارتباطات به ثبت رسیده و ۳۳۴ هزار و ۲۲۳ خط شخصی (سیمکارت) به علت ارسال پیامک انبوه و مزاحمت پیامکی مسدودسازی شده‌اند.
 
به گزارش روز سه‌شنبه ، سازمان تنظیم مقررات برای شفافیت در حوزه ارتباطی کشور و مشکلاتی که دارد سامانه‌ای را برای ثبت شکایات مردمی در حوزه ارتباطات ایجاد کرده است.
 
تازه‌ترین گزارش‌هایی که در این سامانه به ثبت رسیده، نشان می‌دهد در مهرماه امسال، ۱۷ هزار و ۳۴۸ شکایت در حوزه فناوری اطلاعات به ثبت رسیده است.  
 
تاکنون کارشناسان سازمان تنظیم مقررات توانسته‌اند بیش از ۱۰ هزار شکایت را خاتمه بدهند و مشکلی که برای کاربران داشته را حل کنند و تاکنون ۶۰ درصد مشکلات به نتیجه رسیده‌اند.
 
از تعداد کل شکایت‌های یک ماه، ۹ هزار و ۵۰۰ شکایت مربوط به اینترنت و سه هزار شکایت مربوط به تلفن همراه است. نکته جالب این است که در حوزه خدمات ارزش افزوده تنها ۳۷ شکایت به ثبت رسیده است که نشان می‌دهد اقدامات وزارت ارتباطات برای متخلفان این حوزه، بازدارندگی لازم را داشته است.
 
تعداد ۴۰۵ هزار و ۲۳۵ شکایت از زمان افتتاح این سامانه از سال ۹۷ تاکنون به ثبت رسیده که ۱۰۵ هزار شکایت مربوط به سال جاری است.  
 
بر اساس آخرین به روزرسانی، ۳۳۴ هزار و ۲۲۳ خط شخصی (سیمکارت) به علت ارسال پیامک انبوه و مزاحمت پیامکی مسدودسازی شده‌اند.

​​