تلفن همراه

احیای بازار گوشی های هوشمند در سه ماهه سوم 2020 به جز هواوی!

ICTna.ir – بازار عرضه گوشی های هوشمند در سه ماهه سوم سال 2020 با رشد و بهبود مواجه بوده و سامسونگ بهترین فصل را طی سال های گذشته داشته و بازار کلی آن 35 درصد رشد داشته است.
 
pile-of-smartphones-770x285.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در بازار جهانی گوشی های هوشمند در سه ماهه سوم سال 365.6 میلیون دستگاه گوشی هوشمند عرضه شد و این درحالیست که این رقم در فصل قبل 271.4 میلیون دستگاه بود.
 
ارقام گزارش های فصل سوم در مقایسه با همین زمان در سال گذشته کاهش داشته است اما هنوز بعد از رکودهای ناشی از کووید 19 که در فصل نخست سال به شدت بازار را تحت تاثیر قرار داده بود، حاکی از بهبود اوضاع بازار است.
 
تارون پاتاک از موسسه تحقیقاتی Counterpoint در این باره گفته است: با تسهیل شرایط قرنطینه و باز شدن راه هایی برای صادرات و واردات در بازارهای اصلی زنجیره توزیع کمی بهبود یافت. ضمن اینکه تقاضای سرکوب شده ناشی از قرنطینه کمک کرد بازار گوشی هوشمند مسیر بهبودی را طی کند.
 
او افزوده است: با شروع فعالیت واحدهای تولیدی در چین و ویتنام و رسیدن تولیدات آنها به سطح نرمال، مشکلات تامین محصول رفع شده است. این درحالیست که در هند فعالیت های تولیدی به 80 درصد سطح قبل از شیوع کووید رسیده است. در بازارهایی مانند آمریکا و اروپا نیز در این فصل، شروع روند بازگشت به مدرسه موجب احیای بازارها شد.
 
درحالیکه سامسونگ به لحاظ رقمی بیشترین سهم بازار را در این فصل داشته اما سهم به دست آمده از سوی آن بیش از روند معمول نبوده است. بزرگترین برنده این فصل شیائومی بوده است که تلاش کرد تا حجم محصولات عرضه شده خود را به 43 درصد برساند.
 
در همین حال هواوی به دنبال چند عامل ترکیبی با 24 درصد کاهش عرضه محصول مواجه بوده است چراکه همزمانی محدودیت های اعمال شده از سوی ایالات متحده در کنار محدودیت های زنجیره تامین و عدم توانایی در ارایه محصولات اندرویدی موجب شد تا سهم بازار آن در فصل سوم سال 2020 به شدت کاهش یابد.
 

​​