تلفن همراه

جریمه 200 میلیون دلاری FCC در انتظار T-Mobile

ICTna.ir – کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) اپراتور آمریکایی T-Mobile را به دلیل کلاهبرداری در جمع آوری میلیون ها دلار یارانه دولتی که برای کمک به مشتریان تلفن های کم درآمد طراحی شده است را 200 میلیون دلار جریمه کرد.
 
fined-770x285.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این بالاترین رقمی است که تاکنون FCC یک اپراتور را جریمه کرده است اما براساس ماهیت تخلف صورت گرفته، T-Mobile هیچ شکایتی در این باره نکرده است.
 
این جریمه در واقع متعلق به فعالیت های صورت گرفته توسط Sprint و پیش از ادغام آن با T-Mobile است و هنگام عقد قرارداد در جریان تحقیقات صورت گرفته از این اپراتور بوده و بدون شک از مجازات مالی سنگینی که در انتظار آن بوده، خبر داشته است.
 
در واقع، تراکنش مالی 26 میلیارد دلاری T-Mobile و Sprint به قدری بالا است که رقم جریمه 200 میلیون دلاری در برابر آن ناچیز است.
 
Sprint ادعا کرد که این موضوع مربوط به یارانه ماهانه 885 هزار مشترکی است که از این سرویس استفاده نمی کرده اند. FCC به رقم مبلغی که به طور غیرقانونی جمع آوری شده اشاره ای نکرده اما حتی اگر فقط برای دو ماه هم این اتفاق افتاده باشد، پای ده ها میلیون دلار وسط است.

​​