تلفن همراه

نفس راحت صنعت فناوری چین از برد جو بایدن

ICTna.ir – صنعت فناوری چین، یکی از هدف های اصلی ترامپ در مجادله های میان واشینگتن و پکن، امیدوار است با برد جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، روابط سازنده تری شکل بگیرد اما برخی تحلیلگران هم معتقدند رقابت ها کاهش خواهد یافت.
 
Chinese and U.S. flags.JPG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، دوره چهار ساله ریاست جمهوری ترامپ به صنعت فناوری، اهمیت خوداتکایی را گوشزد کرد و در این میان اهداف چین برای بهبود توانایی های فناورانه داخلی خود هم تغییر نخواهد کرد.
 
فنگ ژینگدانگ، مدیر کنسرسیوم اینترنت و جامعه در دانشگاه ارتباطات ژجیانگ معتفد است: وقتی بایدن مسوولیت ریاست جمهوری را برعهده بگیرد، کمپانی های فناوری چینی احتمالا آرام خواهند گرفت.
 
او افزوده است: حداقل ایالات متحده از صراحت بیان حمایت خواهد کرد، به رقابت عادلانه احترام خواهد گذاشت و از نوآوری دوباره حمایت می کند. هرچند در زمینه فناوری های پیشرفته، رقابت و نظریه بازی پایان نخواهد یافت و چین و آمریکا با توانمندی های نوآورانه خود در دهه آینده با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
 
درحالیکه هواوی و ByteDance در کانون توجه و خشم دولت ترامپ قرار داشتند، شرکت های چینی زیادی با قرار گرفتن در لیست سیاه تجارت از بازار تامین محصول آمریکا کنار گذاشته شدند.
 
برخی شرکت های فناوری چینی که در لیست سیاه آمریکا قرار دارند، بر این گمان هستند که احتمالا چین و آمریکا از فرصت مذاکره دوباره بر سر موضوعات فناوری برخوردار خواهند بود اما رویکرد طولانی مدتی که در پیش گرفته شده است را به سختی می توان تغییر داد.

​​