فناوری اطلاعات

هوندا می گوید اولین شرکتی است که ماشین های خودران سطح 3 را به تولید انبوه خواهد رساند

ICTna.ir – شرکت ژاپنی هوندا موتور اعلام کرده است اولین خودروساز در جهان خواهد بود که ماشین های خودران سطح 3 سنسوردار را به صورت انبوه تولید خواهد کرد و به رانندگان این امکان را می دهد تا وسیله نقلیه خود را در ترافیک های بزرگراه هدایت کنند.
 
Honda.JPG
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، هوندا در اطلاعیه ای اعلام کرده است که قصد دارد فروش Honda Legend (سدان لوکس) مجهز به تجهیزات خودران جدید تایید شده را قبل از ماه مارس سال 2021 عرضه کند.
 
رقابت در ساخت ماشین های خودران میدان جنگ فناوری کیدی برای خودروسازهاست و کمپانی های فناوری مانند آلفابت، شرکت مادر گوگل، میلیاردها دلار روی این موضوع سرمایه گذاری کرده اند تا فروش ماشین ها را ارتقا دهند.
 
پیش از این دولت ژاپن یک گواهینامه امنیت به فناوری رانندگی و راهبری در ترافیک ماشین های خودران هوندا اعطا کرد که به طور قانونی این اجازه را به رانندگان می دهد تا چشم از جاده بردارند.
 
وزیر سرزمین، زیرساخت، حمل و نقل و توریسم ژاپن گفته است: انتظار می رود ماشین های خودران نقش بزرگی در کاهش تصادفات رانندگی ایفا کرده، حمل و نقل برای افراد سالخورده را فراهم کنند و لجستیک را بهبود ببخشند.
 
شش سطح وسیله نقلیه خودران از 0 تا 5 در طیف ماشین های دستی یا آنهایی که کارکرد ساده از جمله کروز کنترل دارند تا ماشین کاملا خودران وجود دارد که نیازی به فرمان دادن به چرخ ها یا ترمز کردن و فشردن پدال ها ندارند.
 
ماشین های سطح دو که اخیرا در جاده های عمومی قرار گرفته اند، می توانند سرعت و چرخ های خود را کنترل کنند اما نیاز به یک راننده هوشیار برای کنترل آنها در همه حال نیاز دارند.
 
در ماه جولای، تسلا، سازنده آمریکایی ماشین های الکتریکی گفت که به دستیابی به سطح 5 خودروهای خودران بسیار نزدیک شده است.

​​