تلفن همراه

مقایسه وضعیت کیفی اپراتورهای موبایل کشور؛ کیفیت اینترنت 4G همراه اول مطلوب تر است

ICTna.ir – در مقایسه وضعیت کیفی اپنترنت اپراتورهای تلفن همراه کشور براساس شاخص های PLR، Jitter، RTT و Web Throughput کیفیت شبکه 4G همراه اول بهتر از سایر اپراتورها است.
 
Smart Iran.JPG
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این مقایسه براساس گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درخصوص وضعیت کیفیت اینترنت اپراتورهای تلفن همراه کشور استخراج شده است.
 
در مقایسه نسبی صورت گرفته، شرکت ارتباطات سیار ایران در میان شبکه های 3G، 4G و TD-LTE هر سه اپراتور تلفن همراه کشور شامل همراه اول، ایرانسل و رایتل توانسته روی شبکه 4G در سه شاخص PLR، Jitter و RTT در شش ماهه نخست سال 99 بهترین رقم های کیفی را ثبت کند.
 
گفتنی است، PLR شاخص گم شدن یا از دست رفتن بسته های IP در طول شبکه خدمت دهنده، Jitter تفاوت زمانی که بسته اطلاعاتی از لحظه ارسال در شبکه تا زمان رسیدن به مقصد سپری می کند، RTT مدت زمانی که یک بسته ارسال و تائیدیه آن دریافت می شود و Web Throughput میزان اطلاعات دریافت شده در هر ثانیه هستند.
 
در این میان، شبکه 3G رایتل بیشترین افت شاخص های کیفی در مقایسه با سایر اپراتورها را در دو بخش RTT و Web Throughput و شبکه 4G آن در شاخص PLR داشته است.
 
شبکه 3G ایرانسل نیز کمترین کیفیت را در شاخص Jitter داشته و بیشترین شاخص کیفی Web Throghput نیز متعلق به شبکه 4G این اپراتور است.

​​