تلفن همراه

هواوی امیدوار است جو بایدن نسخه جدیدی برای شبکه 5G بریتانیا بپیچد

ICTna.ir – هواوی است امیدوار است با پایان دوران ریاست جمهوری ترامپ در آمریکا به بریتانیا اجازه داده شود تا این وندور چینی دوباره به شبکه 5G این کشور بازگردد.
 
Huawei-MWC-2019-770x285.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، ویکتور ژانگ، مدیر هواوی در بریتانیا طی مصاحبه ای با گاردین از انگلیس خواسته است تا درباره سیاست های 5G خود تجدیدنظر کند.
 
او ضمن ابراز امیدواری از اینکه دولت بایدن رویکرد متفاوتی را نسبت به دولت ترامپ در پیش بگیرد، گفته است: تصمیم اتخاذ شده یک تصمیم سیاسی و در نتیجه فشارهای آمریکا به هواوی و نه تصمیم بریتانیا بوده است. دلیل اصلی آن واقعا امنیتی نبوده است بلکه به دلیل جنگ تجاری میان آمریکا و چین صورت گرفت.
 
ژانگ افزوده است: آنچه که مرا درمورد بریتانیا متاسف می کند، این است که بحث ها روی اختلافات ژئوپلتیک متمرکز است تا ارتقای اقتصاد انگلیس و مطمئن باشید این کشور بعد از برگزیت فرصت تبدیل شدن دوباره به راهبر جهان تا پایان سال را دارد. ضمن اینکه این مساله برای بهبود وضعیت تجارت، فناوری، دیجیتالی کردن و جذب سرمایه خارجی برای بریتانیا بعد از پاندمی کووید 19 و برگزیت اهمیت بسزایی دارد.
 
او در مصاحبه خود بارها به گزارش اخیر هواوی که درباره نتایج حذف هواوی و عقب افتادن این کشور در توسعه 5G هشدار داده بود، اشاره کرد که در آن آمده است حذف کردن هواوی خروجی بسیار نامطلوبی برای این کشور به دنبال خواهد شد.

​​