رسانه‌های اجتماعی

برچسب های اطلاعات جعلی فیس بوک بر پست های ترامپ بی تاثیر است

منبع: مهر
 
 
طبق اطلاعاتی جدید تلاش های فیس بوک برای برچسب زدن پست های حاوی اطلاعات جعلی دونالد ترامپ فقط ۸ درصد از انتشار آنها جلوگیری کرده است.
 
 به نقل از تلگراف، طبق گزارش‌هایی از مذاکرات هیأت‌های داخلی فیس بوک، تلاش‌های این شرکت برای برچسب زدن اخبار جعلی و گمراه کننده دونالد ترامپ برای جلوگیری از انتشار آنها تأثیرگذاری اندکی داشته است.
 
طی ۵ روز گذشته فیس بوک برچسب راستی آزمایی را تقریباً به تمام پست‌های رئیس جمهور آمریکا افزوده است. بیشتر این پست‌ها انتقادی به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند.
 
در یک جلسه داخلی، یکی از محققان فیس بوک اعلام کرد تلاش‌ها برای هشدار دادن در باره پست‌های حاوی اطلاعات جعلی فقط ۸ درصد از انتشار آنها کاسته است.
 
او در این باره گفت: ما شواهدی در اختیار داریم که الصاق برچسب به این پست‌ها فقط ۸ درصد از میزان اشتراک گذاری دوباره آنها کاسته است.
 
ترامپ در حساب‌های کاربری توئیتر و فیس بوک خود مرتباً ادعا می‌کند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دستکاری شده است اما هیچ شواهدی در این باره ارائه نکرده است.
 
در سال ۲۰۱۷ میلادی این پلتفرم متهم شد برای جلوگیری از انتشار اخبار جعلی فعالیت‌های لازم را انجام نمی‌دهد و پس از آن سیاست برچسب زدن پست‌های فیس بوک آغاز شد.

​​