تلفن همراه

مشکل آنتن دهی تلفن همراه در برخی روستاهای مرودشت فارس برطرف شد

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: با باز شدن رومینگ اپراتور دوم (ایرانسل) برای اپراتور اول (همراه اول) در ۲۶ روستا و آبادی شهرستان مرودشت، کیفیت پوشش شبکه و اینترنت ارتقا یافت و مشکل آنتن دهی تلفن همراه نیز رفع شد.
 
به گزارش دریافتی ایرنا از روابط عمومی این اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی افزود: با اجرای سرویس رومینگ در این ۲۶ روستا، مشترکینی که تنها دارای پوشش ایرانسل بودند از خدمات همراه اول نیز برخوردار شدند.
 
وی ادامه داد: صحت رومینگ در این مناطق با اعزام و بررسی میدانی توسط کارشناسان اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تایید شده است.
 
او اظهار داشت: بدین ترتیب در بخش مرکزی شهرستان مرودشت، روستاها و آبادی های مقصودآباد مولا، گرم آباد، حسین آباد باصری، میان قلعه، مراگلو، بریانک، مقصودآباد، خیرآباد، سلطان ولایت، تاج آباد، ده چاشت، خلف طاحونه، امیدیه و قاسم آباد سارویی و مرغداری شهباز بازوبندی، تحت پوشش رومینگ قرار گرفتند.
 
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس افزود: از بخش درودزن، روستاها و آبادی های سهل آباد، معصوم آباد، اشگرد، ساختمان ناصری، قرخلو، مالیچه، چاه میلک و حسام آباد نیز از خدمات رومینگ بهره مند شدند و این قابلیت برای روستاها و آبادی های سعادت آباد سفلی و کرایی از بخش رحمت آباد نیز فعال شد.
سهرابی، با اشاره به بهره مندی پنج هزار و ۴۲۴ خانوار با ۱۸ هزار و ۳۱۶ نفر جمعیت از این طرح گفت: دانش آموزان و دانشجویان این مناطق از این پس می توانند با گوشی تلفن همراه خود از ظرفیت مکالمه و اینترنت پرسرعت مضاعف و با کیفیت بهتر بهره مند شوند.
شهرستان مرودشت حدود ۴۵ کیلومتری شمال شیراز است.

​​