رسانه‌های اجتماعی

توئیتر و فیس بوک حساب های کاربری دولت آمریکا را به جو بایدن تحویل می دهند

ICTna.ir – توییتر و فیس بوک اعلام کردند مدیریت حساب کاربری @POTUS را از 20 ژانویه به دولت جو بایدن تحویل خواهند داد.
 
Joe Biden.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، حساب کاربری @POTUS روی هر دو پلتفرم، حساب کاربری رسمی ریاست جمهوری ایالات متحده است و جدای از حساب کاربری توییتر و صفحه رسمی فیس بوک دونالد ترامپ است که ترامپ بیشتر هم از آنها برای نوشتن پست های خود استفاده می کرد.
 
توییتر گفته است: ما آماده هستیم تا با اجرای فرایند انتقال، حساب کاربری توئیتر کاخ سفید را از 20 ژانویه 2021 به دولت جدید تحویل دهیم. این دقیقا همان کاری است که در فرایند انتقال ریاست جمهوری در سال 2017 نیز انجام شد.
 
این غول های رسانه های اجتماعی، دیگر حساب های رسمی کاخ سفید از جمله حساب های کاربری معاون اول و بانوی اول ایالات متحده را در روز مراسم تحلیف به آنها تحویل خواهند داد.
 
فیس بوک نیز گفته است: در سال 2017 طی همکاری با دولت اوباما و دولت جدید ترامپ فرایند انتقال حساب های کاربری اینستاگرام و فیس بوک به صورت یکپارچه در روز 20 ژانویه صورت گرفت و انتظار می رود همین فرایند مشابه نیز تکرار شود.
 
پولیتیکو پیش از این گفته بود که انتقال اکانت توییتر @POTUS نیازی به اشتراک گذاری اطلاعات میان تیم درحال خروج ترامپ و تیم ورودی بایدن ندارد.

​​