تلفن همراه

رقبای هواوی سهم بازارشان را افزایش می دهند

ICTna.ir – گوشی سازان چینی رقیب هواوی شامل شیائومی، اوپو و ویوو اقدامات تهاجمی را برای به دست آوردن سهم بازار این رقیب خود در بازار جهانی در دستور کار قرار داده اند.
 
Huawei urges Australia.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، پس از تحریم هواوی از سوی آمریکا و ایجاد خلل در زنجیره تامین آن، هواوی هفته گشته اعلام کرد برند آنر با گوشی های هوشمند مقرون به صرفه را به منظور جلوگیری از تاثیر تحریم های آمریکا روی این برند می فروشد.
 
در این میان، رقبای چینی هواوی در بازار گوشی های میان رده تا بالا که بوی خون شنیده اند، دست به کار شده اند تا سهم بازار از دست رفته هواوی را به خود اختصاص دهند.
 
در ماه آگوست یک مقام اجرایی هواوی گفت که این کمپانی قادر به تولید پردازنده های پرچمدار خود که یک گوشی بالا رده محسوب می شود، نیست.
 
در همین حین، شیائومی، اوپو و ویوو پیش بینی های شان از بازار برای سال آینده را افزایش داده اند. آنها بر این باورند که تحریم ها علیه هواوی به زودی به بازار بین المللی آن آسیب می زند و می خواهند سهمی از این بازار هواوی را به دست آورند.
 
در سه ماهه نخست سال 2020 هواوی جایگاه بزرگترین سازنده گوشی تلفن همراه جهان را از سامسونگ ربود و این درحالی است که در سه ماهه سوم امسال سهم بازار آن به 23 درصد با 51.7 میلیون گوشی افت کرد.

​​