تلفن همراه

کامنت های پسر رئیس جمهور برزیل درباره هواوی روابط با چین را خدشه کرد

ICTna.ir – سفارت چین در برزیل اعلام کرد کامنت های پسر ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل درباره تجهیزاا مخابراتی هواوی موجب خدشه دار کردن روابط بین دو کشور شده است.
 
Brazil President's Son.JPG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این مساله در نتیجه جنگ میان چین و ایالات متحده که مدعی است تجهیزات هواوی تهدید امنیت ملی محسوب می شود، رخ داده است و براساس آن آمریکا از ماه سپتامبر تحریم های تجاری را علیه هواوی اعمال کرد.
 
سفارت چین در برزیل در حساب کاربری توئیتر خود نوشته است: ادواردو بولسونارو، نماینده مجلس برزیل و پسر رئیس جمهور این کشور با اظهاراتی که کرده فضای دوستانه میان دو کشور را تیره و تار و تصویر برزیل را خدشه دار کرده است.
 
دولت راست گرای برزیل در ماه نوامبر به جنبش شبکه پاک آمریکا که متشکل از متحدان دیجیتالی با بیش از 30 کشور و شرکت مخابراتی بزرگ دنیا هستند، پیوست که براساس آن فناوری هایی که از منظر واشینگتن توسط هواوی چین دستکاری شده اند، مورد تحریم قرار می گیرند.
 
بخشی از این اقدام روی ساخت شبکه های 5G تلفن همراه متمرکز است که برای ساخت آنها استفاده از تجهیزات هواوی و ZTE ممنوع است. در همین حال، اپراتورهای بزرگ برزیل درحال تست تجهیزات هواوی برای شبکه 5G هستند و گفته اند ترجیح می دهند تا جایی که امکان دارد از گزینه های بیشتری برای انتخاب وندور موردنظر خود برخوردار باشند.
 
ادواردو بولسونارو در توئیتی مربوط به فناوری های هواوی، آن را جاسوس چینی خطاب کرده بود. او موضوع شبکه پاک را اقدامی متقال در برابر دشمنان آزادی از جمله حزب کمونیست چین عنوان کرده بود.
 
در همین حال، سفارت چین هم در رشته توئیتی که در پاسخ به او منتشر کرده، نظرات او را به طور کلی غیرقابل قبول خوانده است.

​​