فناوری اطلاعات

شرکت Salesforce در حال مذاکره برای خرید اسلک است

منبع: دیجیاتو
 
شرکت Salesforce در حال مذاکره برای تصاحب اسلک است و احتمالاً در هفته جاری خبر آن را به شکل رسمی اعلام می‌کند.
 
بر اساس گزارش روزنامه وال استریت ژورنال، شرکت رایانش ابری Salesforce در بزرگ ترین قرارداد تاریخ خود به زودی اسلک را تصاحب می‌کند. مبلغ این قرارداد فاش نشده، اما پس از انتشار گزارش وال استریت ژورنال ارزش بازار اسلک به بیش از ۲۰ میلیارد دلار افزایش یافت.
 
Salesforce از سال گذشته میلادی چندین کمپانی در حال رشد را به لطف افزایش ارزش بازار تصاحب کرده است. این شرکت سال ۲۰۱۹ در بزرگ‌ترین قرارداد تاریخ ۲۰ ساله خود، Tableau Software را با پرداخت ۱۵.۳ میلیارد دلار خرید و سال ۲۰۱۸ شرکت MuleSoft را با پرداخت ۶.۵ میلیارد دلار تصاحب کرد.
 
Salesforce با خرید اسلک یکی دیگر از خریدهای بزرگ صنعت نرم افزار را رقم خواهد زد. می‌توان این قرارداد را از لحاظ اهمیت با قرارداد تصاحب رد هت توسط IBM به قیمت ۳۴ میلیون دلار، قرارداد ۲۷ میلیارد دلاری خرید لینکدین توسط مایکروسافت در سال ۲۰۱۶ و قرارداد ۱۹ میلیارد دلاری خرید واتس‌اپ توسط فیسبوک در سال ۲۰۱۴ مقایسه کرد.
 
اسلک یکیاز نرم افزارهای محبوب همکاری تیمی مبتنی بر فضای ابری است و اواخر سال ۲۰۱۹ آمار کاربران فعال روزانه خود را بیش از ۱۲ میلیون نفر اعلام کرد. پس از انتشار گزارش وال استریت ژورنال سهام این شرکت با افزایش قابل توجه ۳۸ درصدی مواجه شد.
 
Salesforce سال ۱۹۹۹ تأسیس شد و یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه ارائه نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به شمار می‌رود. این شرکت همچنین در زمینه ارائه نرم افزارها و سرویس‌های شرکتی با محوریت خدمات مشتریان، خودکارسازی بازاریابی، آنالیتیک و توسعه اپلیکیشن فعالیت می‌کند. پیش‌بینی می‌شود این شرکت پس از تصاحب اسلک به بازار ارتباطات و همکاری‌های تیمی نیز ورود کرده و مستقیماً با مایکروسافت و سرویس مشابه آن یعنی «تیمز» رقابت کند.

​​