فناوری اطلاعات

آمازون کارشناسان مسلط به زبان Rust را استخدام می‌کند

منبع: همکاران سیستم
زبان برنامه نویسی Rust که توسط شرکت موزیلا ارایه شده است برای توسعه خدمات رایانش ابری و سازمانی شرکت AWS آمازون طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.
شرکت AWS که در اصل مرکز توسعه خدمات سازمانی آمازون محسوب می‌شود اعلام کرد به عنوان بخشی از برنامه خود برای حمایت از توسعه فعالیت‌های انجمن نرم افزاری متن بازی که از زبان نوظهور Rust پشتیبانی می‌کند و البته محبوبیت فراوانی بین برنامه نویسان پیدا کرده است، قصد دارد ظرف چند ماه آینده تعداد زیادی از متخصصان مسلط به این زبان را استخدام کند.
زبان متن باز Rust که پنج سال قبل برای نخستین بار روانه بازار شد هم اکنون در نسخه 1.0 خود به سر می‌برد. این زبان با هدف اصلی از بین بردن اشکالات امنیتی مربوط به حافظه در موتور Gecko مرورگر اینترنتی فایرفاکس توسعه یافت. بسیاری از اختلالات امنیتی مذکور به این دلیل صورت می‌گرفت که موتور مرورگر اینترنیت فایرفاکس با زبان ++C نوشته شده بود و شرکت موزیلا از آن به عنوان «یک مدل حافظه ناامن» یاد می‌کرد.
 
 
 
لازم به ذکر است که مایکروسافت هم یکی از طرفداران بزرگ زبان Rust محسوب می‌شود و برای توسعه قابلیت‌های جست‌وجوگر خود از آن به عنوان روشی برای کاهش آسیب پذیری‌های مربوط به حافظه در اجزای مختلف ویندوز استفاده می‌کند که این اجزا پیش‌تر با زبان ++C نوشته شده است. با این وجود گفته می‌شود که اگرچه Rust به عنوان یک زبان کاربردی مورد توجه قرار گرفته است، ولی بسیاری از توسعه دهندگان با آن آشنایی ندارند و مرکز Stack Overflow در بررسی خود به این نتیجه رسید که در سال 2020 میلادی تنها 65 هزار توسعه دهنده نرم افزاری از این زبان استفاده می‌کردند.

​​