تلفن همراه

بازار کساد، سامسونگ را به فکر توقف تولید گلکسی نوت انداخت

منبع: تسنیم
 
 
منابع آگاه اعلام کردند که شرکت سامسونگ الکترونیک ممکن است سال آینده در اقدامی که نشان دهنده افت شدید تقاضا برای تلفن های هوشمند گران قیمت در پی شیوع ویروس کرونا است، تولید گوشی های "گلکسی نوت" را متوقف کند.
 
به نقل از رویترز، منابع آگاه اعلام کردند که شرکت سامسونگ الکترونیک ممکن است سال آینده در اقدامی که نشان دهنده افت شدید تقاضا برای تلفن های هوشمند گران قیمت در پی شیوع ویروس کرونا است، تولید گوشی های "گلکسی نوت" را متوقف کند.
 
گلکسی نوت که به دلیل صفحه نمایش بزرگ و قلم یادداشت مشهور است، یکی از دو سری گوشی برتر سامسونگ است. سری دیگر "گلکسی اس" می باشد که جمع و جورتر است و با آخرین فناوری های پیشرفته مصرف کنندگان را به سمت خود جذب می کند.
 
این منابع تأکید کردند که در حال حاضر، غول فناوری کره جنوبی برنامه ای برای تولید نسخه جدیدی از Galaxy Note برای سال 2021 ندارد.
 
یکی از منابع گفت، در عوض، مدل برتر از سری Galaxy S  یعنی مدل S21 قلم خواهد داشت و نسخه بعدی تلفن تاشوی سامسونگ با قلم سازگار خواهد بود که به صورت جداگانه فروخته می شود.
 
یک منبع آگاه دیگر نیز گفت که تلاش این شرکت برای توسعه که معمولاً صرف سری Note می شد اکنون روی مدل های تاشو متمرکز شده است.
 
سامسونگ از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.
 
تام کانگ، تحلیلگر شرکت تحقیقاتی کانترپوینت، گفت که انتظار می رود فروش سری Note سامسونگ امسال به میزان یک پنجم تا 8 میلیون دستگاه کاهش یابد در حالی که فروش سری S احتمالاً 5 میلیون کاهش می یابد و به کمتر از 30 میلیون می رسد.
 

​​