تلفن همراه

آلمان هم به هواوی جواب منفی داد

ICTna.ir – قانون جدید امنیت فناوری اطلاعات آلمان که توسط کابینه آنگلا مرکل پیشنهاد شده به مقامات امنیتی این کشور این امکان را می‌دهد تا وندورهای تهدید کننده امنیت سامانه‌های اطلاعاتی حیاتی آلمان را کنار بگذارند.
 
Angela-Merkel-770x285.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطا (ایستنا)، مدت زمان طولانی بود که دولت آلمان به ویژه شخص صدراعظم به دنبال ایجاد تعادلی بین فشارهای آمریکا برای تحریم کردن هواوی به دلایل امنیتی و نگرانی خود برای مخالفت با چین به عنوان یکی از مهمترین بازارهای مهم صادراتی آلمان بود. این تعادل در نهایت به شکل قانون امنیتی جدید نمود پیدا کرد.
 
برخلاف برخی کشورهای اروپایی دیگر مانند بریتانیا و سوئد، قانون جدید باید توسط مجلس عوام آلمان تصویب شود و وندورهای چینی مانند هواوی را صریحا منع نمی‌کند.
 
طبق گزارش یک روزنامه چاپ مونیخ، طبق این قانون یک فرایند بررسی امنیتی دو لایه درخصوص همکاری با تمامی فروشندگان و تجهیزات وجود خواهد داشت.
 
در همین حال، سخنگوی هواوی گفته است که این کمپانی از این قانون جدید آلمان استقبال می‌کند و درخصوص شبکه‌های 5G این قانون بدین معنی است که استانداردهای امنیتی بالاتر و مساوی برای همه تامین‌کنندگان وجود خواهد داشت.

​​