فناوری اطلاعات

تنها 28 شرکت به سامانه نوآفرین متصل شده است

ICTna.ir – درحال حاضر تنها 28 شرکت به سامانه ایران نوآفرین متصل شده‌اند که از این تعداد 23 شرکت در استان تهران قرار دارند و در هر یک از استان‌های اصفهان، فارس، سمنان، خراسان شمالی و آذربایجان شرقی نیز یک شرکت به این سامانه متصل شده‌اند.
 
noafarin.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، تعداد ثبت‌نام‌ها در این سامانه 1865 بوده که از این تعداد 674 ثبت سفارش معادل 36 درصد از کل ثبت‌نام‌ها از طریق سامانه انجام شده است و 388 سفارش حقیقی نیز ثبت شده که شامل 57 درصد از کل سفارش‌ها را شامل می‌شود.
 
براساس گزارش منتشر شده از سوی سازمان فناوری اطلاعات ایران، در سامانه ایران نوآفرین 286 سفارش حقوقی نیز ثبت شده که 43 درصد از کل سفارش‌ها را شامل می‌شود.
 
گفتنی است، تعداد کل خدمات متقاضیان سامانه 3297 بوده که از این تعداد 887 تقاضا در سال 98 و 2410 تقاضا در سال 99 بوده و همچنین تعداد کل هویت‌های ثبت‌نامی در سامانه 7273 ثبت‌نام بوده که از این تعداد 4095 در سال 98 و 3178 در سال 99 بوده است.
 
سامانه ایران نوآفرین براساس ماده 11 مصوبه حمایت از شرکت‌های نوپا مصوبه هیات وزیران به عنوان درگاه واحد ارایه خدمات به زیست بوم نوآفرینی کشور طراحی و پیاده‌سازی شده است.
 
چشم‌انداز آن تبدیل شدن به پنجره واحد ارایه خدمت به حوزه نوآفرینی در کشور و ایجاد پایگاه داده یکپارچه و جامع جهت درج و نگهداری و تحلیل اطلاعات جهت سیاست‎گذاری‌های صحیح و کلان است.
 
سامانه ملی ایران نوآفرین سامانه‌ای جامع در حوزه نوآفرینی کشور است تا امکان رشد و شکوفایی در این حوزه را از طریق تسهیل دسترسی به اطلاعات و امکانات موردنیاز ذینفعان اصلی این حوزه و یکپارچه‌سازی آنها فراهم آورد.
 
این سامانه به همت سازمان فناوری اطالعات ایران با همکاری معاونت علمی و فرهنگی ریاست جمهوری، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و صندوق نوآوری و شکوفایی کشور راه‌اندازی شده است.
 
این سامانه از طریق متمرکزسازی، یکپارچه کردن و تسهیل فرصت‌های دریافت خدمات و تسهیلات مختلف در حوزه‌های نوآوری،هوشمندی، اقتصاد و تحول دیجیتال، مالی، مشاوره، بازاریابی و سایر حوزه‌های حمایتی اقدامی موثر در توسعه زیست بوم نوآفرینی، رشد پایدار اقتصاد کشور، ایجاد اشتغال و حرکت کشور به سوی نوآوری و فناوری‌های نوین در کشور خواهد بود.

​​