بازار سرمایه

همراه اول: 5G در مرحله اجرایی شدن قرار دارد

ICTna.ir – همراه اول اعلام کرد توسعه زیرساخت‌های 5G در شبکه این اپراتور در مرحله اجرایی شدن قرار دارد و از طریق آن مجموعه‌ای از سرویس‌های جدید ارایه خواهد شد.
 
Thumbnail image for mci logo png .png
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، از سوی دیگر سرمایه‌گذاری در دیتاسنتر ملی از ابتدای برنامه راهبردی پنج ساله در دستور کار این اپراتور قرار گرفته و علاوه بر توسعه زیرساخت، بخشی از سیاست‌های حوزه بازاریابی معطوف به ترغیب مشترکین به استفاده از ترافیک داخلی است.
 
این اپراتور همچنین از ایجاد زیرساخت و پلتفرم ارایه خدمات دیجیتال به مشترکین موبایل ایران خبر داده و اعلام کرده است: از بین رفتن مرزهای موجود بین ارتباطات همراه و اکوسیستم گسترده دیجیتال و از سوی دیگر روند رو به رشد ایجاد جریان‌های درآمدی جدید از اطلاعات و کسب و کارهای مرتبط با بستر اینترنت، چالش‌های جدیدی را برای بسیاری از اپراتورهای ارایه‌کننده خدمات ارتباطی بوجود آورده تا به دنبال فرصت‌های جدید در چشم‌انداز رقابتی خود باشند.
 
از همین رو قرار است با تحول دیجیتال، تجربه متمایزی در اختیار مشترکین قرار داده شود تا تامین ارتباطات موردنیاز خانوار ایرانی به عنوان کسب و کار اصلی همراه اول، در روزهایی که سفر و تردد سلامت ایرانیان را به مخاطره انداخته است، به بهترین نحو انجام گیرد.
 
همچنین این اپراتور در نظر دارد در کسب و کار نزدیک به اصلی، با ارایه خدمات مدیریت شده ICT پشتیبان کسب و کار ایرانی بوده و علاوه بر سرمایه‌گذاری، حامی و پشتیبان کارآفرینان خطرپذیر اکوسیستم استارتاپی کشور نیز باشد.
 
مطابق با برنامه راهبردی پنج ساله همراه اول که اجرای آن از سال 98 آغاز شده، فعالیت این اپراتور در سه لایه توسعه خواهد یافت. کسب و کار اصلی همراه اول در مرکز این منظومه است و در این بخش، ارتقا و بهبود تجربه مشتریان در قلب اهداف راهبردی قرار دارد.
 
اما علاوه بر کسب و کار اصلی، همراه اول تصمیم دارد در حوزه نزدیک به کسب و کار اصلی خود وارد شود. این بخش بر ارایه خدمات مدیریت شده ICT با قابلیت اطمینان بالا و سهولت استفاده به شرکت‌ها و کسب و کارهای B2B با هدف کاهش هزینه‌ها برای شرکت‌ها متمرکز می‌شود.
 
برای برآوردن اهداف راهبرد پیش رو، همراه اول قصد دارد به حوزه‌های فراتر از کسب و کار اصلی نیز قدم بگذارد. در این لایه، همراه اول با سرمایه‌گذاری خطرپذیر در اکوسیستم استارتاپی ایران پشتیبان و پیشران بازیگران نوظهور این عرصه خواهد شد تا با حمایت مالی اپراتوری به وسعت ایران، علاوه بر بازگشت مالی سرمایه در تحقق رویای دیجیتال نیز نقش آفرین باشند.
 
توسعه زیرساخت‌ها و توانمندسازی‌های حوزه دیجیتال، توسعه سامانه همراه من، توسعه خدمات حوزه محتوا، انجام پروژه‌های تحقیقاتی به منظور رصد بازار و تکنولوژی‌های نوین، امضای امن همراه، احداث آزمایشگاه‌ها و مراکز رشد و نوآوری و شتاب‌دهنده‌ها، پروژه‌های حوزه تحقیقات و نوآوری از جمله اقداماتی است که در دستور کار همراه اول قرار دارد.

​​