تلفن همراه

فشار به اپراتورهای موبایل انگلیس برای ارائه اینترنت رایگان بخاطر موج سوم کرونا

ICTna.ir - اپراتورهای تلفن همراه انگلستان برای عرضه اینترنت رایگان به خاطر شیوع موج سوم کرونا (موسوم به کرونای انگلیسی) تحت فشار قرار گرفته اند.
 
AdobeStock_315290239-770x285.jpeg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، پس از تصمیم دولت انگلستان مبنی بر بسته شدن مدارس بخاطر موج سوم کرونا، فشارها برای عرضه اینترنت رایگان برای اطمینان از دسترسی کودکان فقیر به آموزش از راه دور، افزایش یافته است.
 
یکی از نگرانی‌های ناشی از موج سوم قرنطینه بریتانیا این است که فرزندان خانواده‌های فقیر فاقد منابع تکنولوژیکی برای استفاده از خدمات آموزش از راه دور هستند که نیازمند لپ‌تاپ و اتصال اینترنتی است. با اینکه تصور آن سخت است که خانواده‌های بسیاری وجود داشته باشند که فاقد این الزامات به ویژه دسترسی به اینترنت هستند اما این موضوع واقعیت دارد.
 
Kier Starmer، رهبر حزب کارگر، در سخنرانی خود در برنامه دیروز رادیو ۴ بی‌بی‌سی گفت: " امروز، به نظر می‌رسد که هزینه دیتای تلفن همراه یک مساله اصلی است که به راهبری نیاز دارد و ارائه دهندگان تلفن همراه را برای توقف شارژ فراخوانده است. برخی از اعضای بخش خیریه نظرات مشابهی را بیان کرده‌اند، بنابراین به نظر می‌رسد که دولت میخواهد که به اپراتورهای موبایل فشار وارد کند تا نقش خود را ایفا کنند.
 

​​