رسانه‌های اجتماعی

زورآزمایی شرکت‌های فناوری با ترامپ به اوج خود رسید

دسترسی ترامپ به فیس‌بوک و اینستاگرام تعلیق شد!

trump-twitter-shut-down.jpg
 
ICTna.ir - دسترسی دونالد ترامپ به فیس بوک و اینستاگرام دستکم تا برگزاری مراسم تحلیف جوبایدن تعلیق شد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک گفت: "فیس بوک و اینستاگرام حساب‌های رئیس‌جمهور دونالد ترامپ را حداقل تا زمانی که رئیس‌جمهور منتخب" جو بایدن " در بیستم ژانویه تحلیف شود، به طور نامحدود مسدود کرده‌اند. ما معتقدیم که خطرات اجازه دادن به رئیس‌جمهور برای ادامه استفاده از خدمات ما در طی این دوره بسیار زیاد است".
 
در میان آشوب‌ها که روز چهارشنبه در کنگره روی داد و کنگره برای تایید نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری تشکیل جلسه داد، ترامپ یک ویدیو پست کرد که در آن او از حامیانش قدردانی کرد. فیس بوک و یوتیوب هر دو ویدئو را حذف کردند.
 
b26dc9d8-45fe-49a9-9bb7-971307ca31eb-AP_Trump_Twitter_Warning_Labels.jpg
 
اسنپ چت و توییتر هم به طور موقت حساب‌های او را به حالت تعلیق درآورده اند، با هشدار ثانویه ای که "اگر او به نقض سیاست‌هایشان ادامه دهد، بطور دائمی دسترسی ترامپ را ممنوع خواهند کرد".
 
به گزارش ایستنا زاکربرگ در این زمینه گفته : رویداده‌ای تکان‌دهنده ۲۴ ساعت گذشته به وضوح نشان می‌دهند که رئیس‌جمهور دونالد ترامپ قصد دارد از زمان باقیمانده خود در روندش برای تضعیف انتقال صلح‌آمیز و قانونی قدرت به جانشین منتخب خود، جو بایدن استفاده کند.
 
به گفته زاکربرگ "تصمیم او برای استفاده از تریبونش در این شبکه های اجتماعی به جای محکوم کردن اعمال هوادارانش در ساختمان کنگره، به روشنی مردم آمریکا و سراسر جهان را آشفته کرده‌است. ما دیروز این اظهارات را حذف کردیم چراکه فضاوت کردیم که تاثیر آن‌ها - و احتمالا نیت آن‌ها - تحریک خشونت بیشتر خواهد بود".
 
مالک فیس بوک گفت: پس از تایید نتایج انتخابات کنگره، در حال حاضر اولویت کل کشور باید تضمین کند که ۱۳ روز باقی مانده و روزهای پس از تحلیف به طور مسالمت‌آمیز و مطابق با هنجارهای دمکراتیک برقرار شود. در طول چند سال گذشته، ما به رئیس‌جمهور ترامپ اجازه دادیم تا از پلت فرم ما مطابق با قوانین خود استفاده کند، در مواقعی که محتوا را حذف کرده یا به پست‌های خود برچسب می‌زند، زمانی که آن‌ها سیاست‌های ما را نقض می‌کنند. ما این کار را انجام دادیم چون معتقدیم که مردم حق دارند تا گسترده‌ترین دسترسی ممکن را به سخنرانی سیاسی، حتی سخنرانی جنجالی داشته باشند. اما اکنون شرایط کنونی اساسا متفاوت است، که شامل استفاده از پلت فرم خود برای تحریک شورش خشونت‌آمیز علیه دولت منتخب دموکراتیک است.
 
ما معتقدیم که خطرات اجازه دادن به رئیس‌جمهور برای ادامه استفاده از خدمات ما در طول این دوره بسیار زیاد است. بنابراین، ما این بلوک را بسط می‌دهیم که در فیس بوک و اینستاگرام به طور نامحدود و حداقل دو هفته  تا زمانی که گذار صلح‌آمیز قدرت کامل شود، دسترسی ترامپ را تعلیق کنیم.

​​