تلفن همراه

طعنه مایکروسافت به واتس‌اپ: ما اطلاعات شخصی کاربران را نمی‌فروشیم

منبع: دیجیاتو
 
 
مایکروسافت به سیاست جدید واتس‌اپ درباره اشتراک گذاری داده‌های خصوصی کاربران با فیسبوک واکنش نشان داد و با انتشار پستی در توییتر کاربران را به مهاجرت به اسکایپ دعوت کرد.
 
واتس‌اپ اخیراً قوانین حریم خصوصی پیام‌رسان خود را بروزرسانی کرده که به موجب آن کاربران باید با اشتراک گذاری اطلاعات خود با فیسبوک موافقت کنند یا در غیر اینصورت حساب خود را پاک کنند. کاربران هم اکنون می‌توانند از اشتراک گذاری داده‌های خود انصراف دهند، اما از تاریخ ۸ فوریه (۱۹ دی) موافقت با اشتراک گذاری داده‌ها با فیسبوک اجباری می‌شود.
 
واتس‌اپ با اتخاذ این سیاست انتقادات زیادی را برانگیخت به خصوص اینکه سال ۲۰۱۴ حین خریده شدن توسط فیسبوک اعلام کرد که اطلاعات کاربران را با شرکت‌های شخص ثالث به اشتراک نمی‌گذارد. این سیاست سبب شد تا ایلان ماسک نیز واکنش نشان داده و کاربران را به استفاده از سیگنال تشویق کند.
 
مایکروسافت نیز با انتشار پستی در توییر به سیاست جدید واتس‌اپ طعنه زد و کاربران را به مهاجرت به اسکایپ دعوت کرد. اسکایپ با انتشار پست جدیدی در توییتر اعلام کرد که از اطلاعات خصوصی کاربران محافظت کرده و آنها را با شرکت‌های شخص ثالث به اشتراک نمی‌گذارد:
 
«اسکایپ به حریم خصوصی شما احترام می‌گذارد. ما به خصوصی نگه داشتن داده‌های شما پایبند هستیم و آنها را به شرکت‌های شخص سوم نمی‌فروشیم.»
 
اسکایپ در این پست لینکی هم قرار داده که کاربر با کلیک کردن روی آن به صفحه قوانین حفظ حریم خصوصی مایکروسافت برده می‌شود که در آن توضیحاتی در مورد نحوه جمع‌آوری داده‌های کاربران و چگونگی استفاده از آن‌ها اشاره شده است. این صفحه حاوی نکات بسیاری است بنابراین اگر به خاطر نگرانی از حریم خصوصی واقعاً به فکر مهاجرت به اسکایپ هستید بهتر است تمام مطالب آن را با دقت مطالعه کنید.

​​