فناوری اطلاعات

مرسولات حاوی کتاب در اولویت شرکت‌ پست هستند

منبع: ایرنا
 
مدیرکل بازاریابی و توسعه کسب و کار شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران با اشاره به همکاری این شرکت در برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب گفت: همکاران پست استان‌ها ملزم شدند مرسولات حاوی کتاب را در اولویت قرار دهند تا به‌سرعت به مخاطب برسد.
 
 بابک افروز اظهار کرد: با توجه به گستردگی نمایشگاه مجازی کتاب تهران، جمع‌آوری کتاب از ناشران کاری سنگین است ولی برنامه‌ریزی لازم انجام شده تا روزانه بتوانیم سر ساعت خاصی به ناشران مراجعه کنیم و کتاب‌هایی که مردم خریده اند را جمع آورده کرده و به دست مخاطبان برسانیم.
 
این امر نیازمند برنامه‌ریزی گسترده در سطح کشور است چون قبلا نمایشگاه کتاب در یک نقطه بود و ما تنها از یک نقطه کتاب را جمع می‌کردیم کار کمی راحت‌تر بود ولی در حال حاضر نمایشگاه مجازی کتاب تهران به پهنای کشور گسترده شده است؛ یعنی اگر در استان‌های دور دست نیز ناشری کتاب خود را بفروشد باید از او نیز کتاب را تحویل گرفته و ارسال کنیم.
 
مدیرکل بازاریابی و توسعه کسب و کار شرکت ملی پست در ادامه بیان کرد: از این رو این فعالیت به برنامه‌ریزی گسترده‌ای نیاز داشت که انجام شد . به واقع ما پنلی را در اختیار ناشران قرار دادیم که می‌توانند در آن اطلاعات کتاب را ثبت کنند؛ همچنین بارکد پستی که می‌توانند رهگیری انجام دهند به آن اختصاص داده می‌شود، پس از آن نمانده پست به ناشر مراجعه کرده و نسبت به جمع‌آوری کتاب از درب نشانی ناشر اقدام می‌کند.
 
در این مرحله مرسولات وارد شبکه پستی می‌شود تا بتوان آن را به دست گیرنده رساند. بیشترین تمهید ما در خصوص جمع‌آوری مرسولات است تا بتوانیم به خوبی کتاب‌ها را از ناشران دریافت کرده و آن را به مناطق مختلف کشور بفرستیم تا در اسرع وقت برای مخاطب پست شود.
 
او با اشاره به این که در هفته گذشته در خصوص نمایشگاه مجازی کتاب تهران جلسه‌ای با مدیرکل شرکت ملی پست استان‌های مختلف داشتیم عنوان کرد: به واقع این نمایشگاه برای ما آورد اقتصادی ندارد بلکه بیشتر آورده های فرهنگی دارد و نوعی اعتبار برای شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود؛ از این رو تمام توان خود را برای هرچه بهتر اجرایی کردن فعالیت‌ها در این نمایشگاه قرار داده است.
 
وی افزود: طبق صحبتی که مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران با همکاران پست استان‌ها انجام داده است، ملزم شدند تا مرسولاتی که حاوی کتاب است را در اولویت قرار دهند تا در اسرع وقت توزیع شود از این بابت مدیرکل استان‌ها به طور کامل توجیح شدند .
 
 مردم باید به این نکته توجه کنند که ممکن است مرسولات پستی کمی با تاخیر به دست آن‌ها برسد و در برخی از استان‌های دور دست ۶ روز زمان ببرد تا کتاب به دست گیرنده برسد. ما جداول زمان‌بندی خود را در اختیار خانه کتاب و ادبیات ایران قرار می‌دهیم تا روی سایت بارگذاری شده تا مشخص شود که مدت زمان ارسال در استان‌های مختلف به چه صورت است.
 
بابک افروز در پایان گفت: همه مرسولات از تهران ارسال نمی‌شود؛ به عنوان نمونه امکان دارد کتابی از خوزستان برای سیستان‌و بلوچستان ارسال شود در نتیجه باید به گونه‌ای باشد که از خوزستان به سیستان‌وبلوچستان بخورد؛ به همین دلیل جدول ماتریس مانندی را روی سایت بارگذاری می‌کنیم و مردم توقع خود را بر اساس این جدول از پست داشته باشند.
 
 
 
 

​​