تلفن همراه

حمله جدید الون ماسک به عملکرد شبکه های اجتماعی در آمریکا

منبع: مهر
 
 
مدیر ارشد اجرایی تسلا پس از قطع سرویس آمازون برای شبکه اجتماعی پارلر در توئیتی نسبت به حذف این شبکه اجتماعی واکنش نشان داد.
 
 به نقل از دیلی میل، الون ماسک مدیر ارشد اجرایی اسپیس ایکس و تسلا پس از ممنوعیت شبکه اجتماعی پارلر توسط آمازون در توئیتی به شرکت‌های فناوری بزرگ حمله کرده و به نوعی عملکرد شبکه‌های اجتماعی را در این زمینه مورد انتقاد قرار داده است.
 
او در پاسخ به یک توئیت درباره ممنوعیت حساب کاربری دونالد ترامپ در توئیتر و فیس بوک نوشت: بسیاری از مردم از اینکه شرکت‌های فناوری *ساحل غربی خود را به عنوان یک داور «آزادی بیان» در نظر می‌گیرند و عمل می‌کنند، ناراضی خواهند بود.
 
 
این پیام در پاسخ به توئیت یکی از کاربران این پلتفرم با این محتوا بود: شرکت‌های فناوری ساحل غربی باید بین مسدود کردن نفرت پراکنی و مسدود کردن پیام‌هایی که از آنها نفرت دارند، تمایز قائل شوند.
 
همچنین ماسک در پاسخ به او نوشته بود: این یک تمایز بسیار مهم است.
 
مدیر ارشد اجرایی تسلا در حالی نسبت به این رویداد واکنش نشان داد که آمازون روز دوشنبه پلتفرم پارلر را از سرویس‌های وب خود حذف کرد. این اپلیکیشن محلی برای تجمع و اشتراک گذاری پست‌های طرفداران ترامپ است.
 
با این اقدام آمازون پارلر عملاً غیرفعال شده و تا زمانیکه نتواند یک میزبان دیگر بیابد، خارج از دسترس خواهد بود.
 
پیش از این نیز اپل و گوگل، اپلیکیشن‌های پارلر را از فروشگاه‌های آنلاین خود حذف کرده بودند. حذف پارلر از سوی این سه شرکت در حالی اتفاق می‌افتد که از این پلتفرم برای هماهنگی حمله به کنگره آمریکا در هفته گذشته استفاده شده بود.
 
*شرکت‌های فناوری ساحل غربی آمریکا به شرکتهای مستقر در سیلیکون ولی در ایالت کالیفرنیا، واشنگتن، اورگان، نوادا و آریزونا اطلاق می‌شود.

​​