تلفن همراه

پارلر به دادگاه متوسل شد

منبع: ایسنا
 
 
به نظر می رسد سرویس شبکه اجتماعی پارلر (Parler) با وجود متوسل شدن به دادگاه برای وادار کردن آمازون برای احیای اکانت این شرکت، به این زودی آنلاین نخواهد شد.
 
 قاضی رسیدگی کننده به شکایت پارلر اعلام کرد برای وادار کردن آمازون برای احیای خدمات میزبانی وب برای این شبکه اجتماعی محافظه کار، رویکرد کندتر و باملاحظه ای را در پیش می گیرد. باربارا جی روت اشتاین، قاضی منطقه ای آمریکا در سیاتل در جلسه رسیدگی به این شکایت در روز پنج شنبه اظهار کرد: مایل نیست به آمازون دستور دهد پارلر را فورا آنلاین کند بلکه مایل است رویکرد حساب شده تری را در تصمیم گیری برای صدور دستور قطعی برای احیای خدمات وب برای پارلر صادر کند.
 
خدمات وب آمازون (AWS) با اشاره به ارسال پستهای مربوط به آشوبهای اخیر در کنگره آمریکا که ناقض توافق این شرکتهاست، روز یکشنبه خدمات میزبانی وب را برای سایت پارلر قطع کرد. پارلر مدعی است این اقدام با انگیزه سیاسی صورت گرفته و بقای این شبکه اجتماعی را تهدید می کند.
 
خدمات وب آمازون پارلر را مقصر قطع شدن خودش می داند و اعلام کرده نمی تواند به مشتری خدمات دهد که قادر نیست محتوای ترویج خشونت را شناسایی و حذف کند. اما پارلر مدعی است که این شرکت بجز گمانه زنی مدرکی در خصوص استفاده از پلتفرم پارلر برای تحریک آشوبهای اخیر ارائه نکرده است.
 
اپلیکیشن پارلر در صفحه اپل استور، خود را یک شبکه اجتماعی بی طرف  با آزادی بیان توصیف کرده که به حمایت از حقوق کاربر متمرکز است. این سرویس شبکه اجتماعی در پی اعمال محدودیتهایی توسط فیس بوک و توییتر برای مقابله با انتشار محتوای خشونت آمیز، نزد افراد افراطی محبوبیت پیدا کرده است. طبق آمار اپتوپیا، سرویس Parler طی ۹۰ روز گذشته در میان اپلیکیشنهای رایگان فروشگاه اپ استور اپل در رتبه ۱۸ قرار گرفته است. شرکتهای گوگل و اپل هفته جاری اپلیکیشن پارلر را از فروشگاه برنامه خود حذف کردند.
 
بر اساس گزارش بلومبرگ، خدمات وب آمازون بزرگترین فراهم کننده رایانش ابری بوده و خدمات نرم افزار درخواستی آن، ستون فقرات بسیاری از خدمات اینترنتی محبوب شناخته می شود.
 

​​