رسانه‌های اجتماعی

نامه یک جمهوری‌خواه سنا به شرکت‌های فناوری: درباره مسدودسازی حساب‌های کاربری توضیح دهید

ICTna.ir – رئیس جمهوری‌خواه کمیته تجارت سنا در روزهای پایانی فعالیتش از مدیران ارشد اجرایی پنج شرکت بزرگ فناوری آمریکا خواست به سوالات مختلف او درباره تصمیم‌شان مبنی بر محدود یا مسدود کردن دائم حساب‌های کاری کاربران محافظه کار توضیح دهند.
 
Senate.PNG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سناتور راجر ویکر در نامه‌ای که به اپل، فیسبوک، آمازون، آلفابت و توییتر ارسال کرده، گفته است حساب های کاربری و محتوای هزاران کاربر محافظه کار از روی این پلتفرم‌ها یا محدود شده یا به طور دائم حذف شده است.
 
این شرکت‌ها سخت‌ترین اقدامات را علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به منظور محدودسازی دسترسی او از ترس ادامه‌دار شدن خشونت‌ها پس از انتشار پست‌های حمایت از حملات هفته گذشته به ساختمان کنگره در دستور کار قرار دادند.
 
اپل، گوگل و آمازون همچنین پارلر را که یک اپلیکیشن حامی ترامپ است، تعلیق کردند چراکه کاربران آن خشونت بیشتری به خرج دادند. از همین رو ویکر خواستار پاسخگویی درمورد اقدامات صورت گرفته علیه پارلر نیز شده است.
 
توییتر اعلام کرده این نامه را دریافت کرده است و به زودی به آن پاسخ خواهد داد. فیس‌بوک هم به توضیحات ارایه شده از سوی مارک زاکربرگ، موسس این رسانه اجتماعی درمورد مسدودسازی دسترسی ترامپ ارجاع داده است اما سایر شرکت‌ها هنوز به این نامه پاسخ نداده‌اند.

​​