تلفن همراه

بایت‌دنس مالک شبکه اجتماعی تیک‌تاک خدمات پرداخت خود را در چین راه‌اندازی می‌کند

منبع: پیوست
 
بایت‌دنس خدمات پرداخت تازه‌ای را در چین راه‌اندازی می‌کند. این شرکت که مالک تیک‌تاک و اپلیکیشن دویین نسخه چینی آن است اعلام کرده که یک سیستم پرداخت آنلاین برای کاربران چینی خود با نام دویین‌پی راه‌اندازی خواهد کرد.
 
کاربران دویین می‌توانند در این اپلیکیشن نمایش ویدیو‌های کوتاه از دویین‌پی استفاده کنند.
 
شرکت بایت‌دنس در بیانیه‌ای اعلام کرده «تنظیمات دویین‌پی به گونه‌ای است که گزینه‌های پرداخت موجود را تکمیل می‌کند و در نهایت تجربه کاربر در دویین را بهبود می‌بخشد».
 
در حال حاضر اپلیکیشن دویین برای خرید‌های خود دو گزینه علی‌پی و وی‌چت پی که دو سیستم پرداخت اصلی در چین محسوب می‌شوند را ارائه می‌دهد. طبق تحقیقات گروه مشاوره آی‌ریسرچ(iResearch) علی‌پی و وی‌چت‌ پی بیش از ۹۰ درصد از پرداخت‌های موبایلی در بازار چین را به خود اختصاص می‌دهند. هردوی این گزینه‌های پرداخت علاوه بر اینکه در اپلیکیشن‌ها و فضای آنلاین قابل استفاده هستند به صورت بارکد برای خرید اقلام فیزیکی هم کاربرد دارند. اما سیستم پرداخت دویین پی‌ فعلا تنها در اپلیکیشن دویین فعالیت می‌کند.
 
سیستم پرداخت دویین توسط گروه تکنولوژی ووهان انژانگ یبائو اداره می‌شود، شرکتی که بایت‌دنس حدود دو سال پیش آن را خریداری کرد. کاربران برای استفاده از دویین‌پی به یک حساب بانکی چینی نیاز دارند.
 
این اقدام شرکت بایت‌دنس برای ورود به حوزه فین‌تک‌ها و تجارت الکترونیکی، حاکی از تمایل این شرکت برای توسعه در زمینه‌هایی فراتر از شبکه اجتماعی است. این شرکت در حوزه‌های دیگری از جمله بازی موبایل، موتور جستجو و پخش موسیقی هم فعالیت دارد.
 

​​