تلفن همراه

مرگ دختر بچه 10 ساله باعث ممنوعیت تیک تاک در ایتالیا شد

منبع: مهر
 
 
پس از مرگ یک دختربچه ۱۰ ساله ایتالیایی که در یک چالش آنلاین در تیک تاک شرکت کرده بود،مقامات به طور موقت دسترسی به تیک تاک را برای کاربران خردسال ممنوع کرده اند.
 
 به نقل از گاردین، دادستان‌های ایتالیایی تحقیقات درباره مرگ یک دخترچه ۱۰ ساله آغاز کرده اند که در یک چالش آنلاین در اپ تیک تاک شرکت کرده بود.
 
این تحقیق در حالی انجام می‌شود که ایتالیا اعلام کرد به طور موقت دسترسی به تیک تاک را برای کاربرانی مسدود کرده که سن آنها به طور دقیق تأیید نشده است. طبق شرایط و قوانین عضویت تیک تاک، کاربران باید ۱۳ سال داشته باشند.
 
روز چهارشنبه این دختربچه ۱۰ ساله در دستشویی خانه همراه موبایلش پیدا شد و در بیمارستان پالرمو جان باخت. پلیس اکنون موبایل وی را ضبط کرده است.
 
تنسنت (شرکت مادر تیک تاک) اعلام کرد نتوانسته هیچ گونه محتوایی در پلتفرم خود کشف کند که دختربچه فوت شده را به شرکت در چالش تشویق می‌کند اما در فرایند تحقیقات درباره احتمال تشویق به خشونت با پلیس همکاری می‌کند.
 
سخنگوی تیک تاک در این باره می‌گوید: امنیت کاربران تیک تاک اولویت ماست و اجازه نمی‌دهیم هیچ محتوایی رفتارهای خطرناک را تشویق کند.
 
سازمان حفاظت از اطلاعات ایتالیا در بیانیه‌ای اعلام کرد این شبکه اجتماعی را تا ۱۵ فوریه مسدود می‌کند. تیک تاک تا این تاریخ باید درخواست‌های سازمان مذکور را اجرا کند.
 
این سازمان در ماه دسامبر با اتهام عدم محافظت از افراد زیر سن قانونی در تیک تاک شکایتی علیه اپ چینی ثبت و همچنین از سهولت عضو شدن کودکان در آن انتقاد کرد.

​​