تلفن همراه

رئیس جمهور سابق برزیل مشاور هواوی شد

منبع: مهر
 
 
شرکت چینی هواوی برای تداوم نفوذ در برزیل و افزایش شانس راه اندازی شبکه نسل پنجم این کشور رئیس جمهور سابق این کشور را به عنوان مشاور خدمات نسل پنجم به خدمت گرفت.
 
 به نقل از زد دی نت، میشل تمر که از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ رئیس جمهور برزیل بود، بعد از استیضاح و برکناری سلف خود، دیلما روسف به این سمت رسید. وی قرار است به عنوان مشاور شرکت هواوی فعالیت کند تا حضور این شرکت در بازار محلی برزیل تضمین شود و شانس پیروزی آن در مناقصه ارائه خدمات مخابراتی نسل پنجم افزایش یابد.
 
قرار بود مناقصه خدمات نسل پنجم تلفن همراه برزیل در مارس سال ۲۰۲۰ برگزار شود، اما شیوع ویروس کرونا آن را به تأخیر انداخت. هواوی که نگران نفوذ و فشار آمریکا بر برزیل برای حذف آن از بازار مخابراتی این کشور است به جلب همکاری چهره‌های سیاسی برجسته برزیل برای افزایش نفوذ خود روی آورده است.
 
میشل تمر یک حقوق دان و استاد حقوق اساسی در دانشگاه است و در جریان رسیدگی به برخی اتهامات مربوط به پول‌شویی و اخذ رشوه توسط دولت برزیل در سال ۲۰۱۹ برای مدت کوتاهی بازداشت شده بود.
 
وی قرار است برای موفقیت هواوی در مناقصه خدمات نسل پنجم در برزیل به این شرکت توصیه‌های حقوقی ارائه کند. وی دوستان و حامیانی در کنگره برزیل دارد که می‌توانند به وی برای موفقیت هواوی کمک کنند.

​​