فناوری اطلاعات

رئیس سازمان فضایی خبر داد: داده‌های 18 ماهواره به صورت روزانه در اختیار استارتاپ‌ها قرار می‌گیرد

رئیس سازمان فضایی ایران اعلام كرد: روزانه داده‌های پنج ماهواره به صورت آنلاین و داده‌های 13 ماهواره به صورت آفلاین در اختیار استارتاپ‌ها و شركت‌های دانش‌بنیان قرار می‌گیرد.
مرتضی براری در پنل تخصصی كشاورزی هوشمند در ششمین نمایشگاه اینترنت اشیاء با اعلام این خبر افزود: سازمان فضایی داده‌های ماهواره ای را دریافت و آرشیو می‎كند و برای توسعه داده‌های مورد نیاز صنایع مختلف بسترسازی کرده است.
به گفته او، سیاست آزادسازی داده‌ها، بسترسازی استفاده از داده‌ها و ارایه داده ابری در اولویت کارهای سازمان فضایی ایران قرار دارد.
برابری با اشاره به راه‌اندازی مرکز می داده ماهواره‌ای در هفته گذشته، اظهار داشت: استارتاپ‌ها می‌توانند از داده‌های این مرکز استفاده کرده و بهره‌برداری کنند.
او گفت: شش شتاب‌دهنده در تهران در حوزه فضا شكل گرفته و برنامه ما این است با كمك بخش خصوصی سه شتاب دهنده در استان‌های مازندران، خراسان رضوی و سمنان راه‌اندازی کنیم.
براری تصریح کر: ظرفیت بكر 15 میلیون هكتاری کشور تشنه نوآوری و خلاقیت است و امیدواریم با آزادسازی و ارایه داده‌های ماهواره‌ای بتوانیم به بخش كشاورزی كمك كنیم.
گفتنی است، ششمین نمایشگاه بین‌المللی اینترنت اشیا روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، 27 و 28 بهمن ماه 99 در سالن 27 نمایشگاه‍‌های بین‌المللی تهران برپاست.

​​