تلفن همراه

مدیرعامل زیتل: اپراتورهای نسل بعدی اپراتورهای سنتی صوت و دیتا نیستند

مدیرعامل شرکت فرابرد داده‌های ایرانیان باتوجه به ارتقای پروانه FWA و واگذاری باندهای فرکانسی 5G گفت: اپراتورهای نسل آینده اپراتورهای سنتی صوت و دیتا نیستند و اپراتورها باید بتوانند محتوا و ویدیو را با سرعت بسیار بالایی انتقال دهند.
سید جهانگیر آقازاده در نشست تخصصی واگذاری باندهای فرکانسی 5G در ششمین نمایشگاه اینترنت اشیاء افزود: درحال حاضر سرمایه‌گذاری سنگینی توسط اپراتورهای FWA انجام شده و نمی‌شود آنها را کنار گذاشت و باتوجه به شرایط تحریم فعلی، ارتقای شبکه‌ها صرفا در فاز یک امکان‌پذیر است.
او اظهار داشت: در سمت کاربر نهایی مهمترین علت راه‌اندازی شبکه‌های 5G ارایه پرسرعت محتوا و خدمات اینترنت اشیاء است. به همین دلیل هم اپراتورهای جدید حتما IPTV و VoD دارند و در حوزه اینترنت اشیاء سرمایه‌گذاری می‌کنند.
آقازاده افزود: اگر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اجازه دهد، به عنوان اپراتور FWA در مزایده واگذاری باندهای فرکانسی 5G شرکت خواهیم کرد چراکه این فناوری نقش گسترده‌ای در کاهش محرومیت، افزایش اشتغال و کیفیت زندگی مردم خواهد داشت.
ااو افزود: باتوجه به رویکرد همگرایی خدمات ثابت و موبایل، زیتل از نظر زیرساختی و محتوایی آمادگی صد درصدی برای ورود به 5G دارد.
گفتنی است، ششمین نمایشگاه اینترنت اشیاء روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، 27 و 28 بهمن ماه در سالن 27 نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپاست.

​​