فناوری اطلاعات

از تاریخ شفاهی ارتباطات رونمایی شد

تاریخ شفاهی.jpeg
 
با حضور محمدجواد آذری جهرمی، نخستین جلد از مجموعه ده جلدی تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات پس از انقلاب اسلامی رونمایی شد
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ظهر چهارشنبه و با حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات؛ احمد مسجد جامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران و وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ سید محمود دعایی، مدیرمسئول روزنامه اطلاعات و نصرالله جهانگرد، دستیار ویژه رئیس‌جمهور در دولت الکترونیک، از نخستین جلد مجموعه ده جلدی تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات در محل انتشارات خانه فرهنگ و هنر گویا رونمایی شد.
 
بر اساس این گزارش، جلد نخست این مجموعه که با ایده و اهتمام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات به سرانجام رسیده است شامل فرازهایی از دانش و تجربیات مدیریتی مرتضی نبوی، سید محمد غرضی، محمدرضا عارف، رضا تقی پور، محمدحسن نامی و نصرالله جهانگرد در دوره سرپرستی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که با مشارکت مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و انتشارات خانه فرهنگ و هنر گویا منتشر و وارد بازار شده است.
 
آذری جهرمی در آیین رونمایی تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات گفت: از دو سال پیش و با پیشنهاد مرکز روابط عمومی، ایده تاریخ شفاهی را شروع کردیم چون معتقد بودیم دانش و تجربه‌های مدیریت وزرا و مدیران در دولت‌های راهگشای مسیر پیش روی ماست و وظیفه داریم بنیان‌هایی را که مدیران قبلی بنا نهاده‌اند تقویت کنیم و به ثمر برسانیم.
 
وزیر ارتباطات افزود: امروز در محوطه وزارت ارتباطات فضای بزرگی به نام باغ مشاهیر نام‌گذاری شده و برای هریک از وزرا و معاونان قبلی درختی به یادگار غرس شده است تا یاد و نام وزرا و معاونان سابق این وزارتخانه به یادگار ماندگار شود.
 
وی با اشاره به اینکه وزارت ارتباطات تنها وزارتخانه‌ای است که اقدام به تدوین و انتشار تاریخ شفاهی خود کرده است، اظهار امیدواری کرد که تمام مجلدات ده‌گانه تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات تا پایان دولت فعلی منتشر شود و در دسترس پژوهندگان و مدیران آینده قرار گیرد.
 
همچنین سیدجمال هادیان، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و مدیر پروژه تاریخ شفاهی ارتباطات، گفت: ضبط و تدوین تاریخ شفاهی از دو سال پیش آغاز شد و در مجموع ۴۵ وزیر و معاون وزیر شاغل بعد از انقلاب در ادوار مختلف روبروی دوربین تاریخ شفاهی قرار گرفتند.
 
وی افزود: حاصل این تلاش دوساله ده جلد کتاب و ۲۰ مستند تلویزیونی است که تاکنون یک جلد کتاب و سه مستند منتشر شده است و به تدریج تمامی مجلدات و مستندهای تصویری منتشر خواهد شد.
 

​​