فناوری اطلاعات

تلاش مایکروسافت برای خرید 51 میلیارد دلاری شرکت پینترست

منبع: همکاران سیستم
نشریه فایننشال تایمز به نقل از افرادی آگاه که در این زمینه اطلاعات دارند گزارش داد که مایکروسافت در ماه‌های اخیر برای انجام یک معامله بزرگ و خرید شرکتی اقدام کرده است که 51 میلیارد دلار ارزش دارد و براساس آن غول نرم افزاری جهان می‌کوشد شرکت توسعه دهنده شبکه اجتماعی پینترست را خریداری کند.
این طور که منابع آگاه گزارش داده‌اند مذاکرات میان دو شرکت در حال حاضر متوقف شده است. در جریان فعالیت‌های اخیر مایکروسافت تغییرات کلی در تعاملات مجازی و در نتیجه آن افزایش تعامل با سیستم‌های عامل مرتبط با شبکه‌های اجتماعی صورت گرفته است که در این راستا پینترست بیش از گذشته مورد توجه مایکروسافت قرار دارد. زیرا تعداد کاربران فعال ماهانه در این شبکه اجتماعی در فصل چهارم سال 2020 میلادی رشد 37 درصدی را تجربه کرد تا این پلتفرم در مجموع 459 میلیون کاربر فعال را در خود جا دهد.

 
شرکت پینترست در گزارشی اعلام کرد که در سال 2020 میلادی در هر ماه به طور میانگین 100 میلیون کاربر فعال ماهانه را به مجموع کاربران خود اضافه کرده است.
از زمان همه گیری ویروس کرونا در مارس گذشته ارزش سهام پینترست در بازار بورس آمریکا رشد هفت برابری را تجربه کرده است. فایننشال تایمز گفته است که تا پیش از این اتفاق شبکه اجتماعی پینترست تاکید داشت که به عنوان یک شرکت مستقل به فعالیت‌های خود ادامه دهد.
شرکت توسعه دهنده شبکه اجتماعی پینترست با قراردادن آگهی‌های تبلیغاتی در کنار پین‌ها یا همان پیام‌های که کاربران در سایت مربوطه بارگذاری می‌کنند درآمد اصلی خود را کسب می‌کند.
 

​​