فناوری اطلاعات

‏رگولاتوری: با مصوبه مجلس قیمت اینترنت گران می‌شود

ICTna.ir - رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: با مصوبه امروز مجلس، قیمت اینترنت گران خواهد شد و توسعه اینترنت در مناطق محروم نیز متوقف خواهد شد.
 
 
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، حسین فلاح جوشقانی در‌ توئیتی نوشت: درآمد اپراتورها مستقیما به تعرفه وابسته است و افزایش درآمد خزانه و پرداخت به صداوسیما حتما با رشد قیمت اینترنت مواجه خواهد شد.
 
گفتنی است، مجلس شورای اسلامی امروز در جریان تصویب لایحه بودجه ۱۴۰۰ پیشنهاد کمیسیون تلفیق درخصوص افزایش ۱۰ درصدی تسهیم درآمد اپراتورهای مخابراتی را تصویب کرد.
 
با رای نمایندگان به مصوبه کمیسیون تلفیق، مالیات پرداختی اپراتورها و اختصاص آن به برخی دستگاه‌ها از‌ جمله صدا و سیما برای امورات نظارتی مبنی سه هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد.
 
طبق این مصوبه حق‌الامتیاز و حق‌السهم دولت از اپراتورهای ارایه‌دهنده خدمات مخابراتی به میزان ۱۰ درصد افزایش یافته و به حساب خزانه‌داری کشور واریز می‌شود.
 
قرار است منابع حاصل به میزان سه هزار میلیارد تومان با هدف حمایت از تولید محتوا و فعالیت‌های فرهنگی و نظارت در فضای مجازی هزینه شود.
 
گفتنی است، مسوولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر و نظارت بر آن، منحصرا برعهده سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) سازمان صدا و سیما است.

​​