فناوری اطلاعات

همه چیز درباره تاثیر مصوبه مجلس بر آینده ارتباطات در ایران

حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات درباره پیشنهاد کمیسیون تلفیق مبنی بر افزایش 10 درصدی تسهیم درآمد اپراتورهای مخابراتی و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی، توضیحات تفصیلی درخصوص تاثیر آن بر آینده ارتباطات در ایران ارایه داد.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)؛ او گفته است: این مصوبه به صورت غیرقابل اجتناب، باعث افزایش قیمت اینترنت و همچنین تعطیل شدن توسعه ارتباطات به ویژه در مناطق محروم خواهد شد.
 
مجلس شورای اسلامی روز گذشته در جریان تصویب لایحه بودجه ۱۴۰۰ پیشنهاد کمیسیون تلفیق درخصوص افزایش ۱۰ درصدی تسهیم درآمد اپراتورهای مخابراتی را تصویب کرد.
 
با رای نمایندگان به مصوبه کمیسیون تلفیق، مالیات پرداختی اپراتورها و اختصاص آن به برخی دستگاه‌ها از‌ جمله صدا و سیما برای امورات نظارتی مبنی سه هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد.
 
طبق این مصوبه حق‌الامتیاز و حق‌السهم دولت از اپراتورهای ارایه‌دهنده خدمات مخابراتی به میزان ۱۰ درصد افزایش یافته و به حساب خزانه‌داری کشور واریز می‌شود.
 
قرار است منابع حاصل به میزان سه هزار میلیارد تومان با هدف حمایت از تولید محتوا و فعالیت‌های فرهنگی و نظارت در فضای مجازی هزینه شود.
 
گفتنی است، مسوولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر و نظارت بر آن، منحصرا برعهده سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) سازمان صدا و سیما است.

​​