بازار سرمایه

افزایش 188 درصدی سرمایه همراه اول به 55 هزار میلیارد ریال

ICTna.ir – هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران پیشنهاد داده است سرمایه این شرکت از 19200 میلیارد ریال به 55293 میلیارد ریال افزایش یابد.
 
mci logo png .png
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این پیشنهاد از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها به منظور اصلاح ساختار مالی و استفاده از فرصت قانونی ماده 14 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی به تصویب هیات مدیره رسیده و برای اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده و پس از موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده اجرا خواهد شد.
 
افزایش سرمایه پیشنهاد شده معادل 188 درصد سرمایه فعلی همراه اول است و یکی از اهداف اصلی این شرکت از انجام افزایش سرمایه اصلاح ساختار مالی و بهبود نسبت‌های بدهی اسا و از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های طبفه زمین و ساختمان انجام می‌گیرد و به صورت مستقیم منجر به ورود وجه نقد به شرکت نخواهد شد ولی افزایش سرمایه از این محل باعث اصلاح و بهبود ساختار مالی می‌شود.
 
بر همین اساس هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران به منظور اصلاح ساختار مالی و بهبود نسبت‌های بدهی و وضعیت اعتباری و استفاده از فرصت قانونی پیش آمده و صرفه‌جویی مالیاتی، تصمیم به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های طبقه زمین و ساختمان گرفته است.
 
از آنجا که بهای تمام شده دارایی‌ها با درنظر گرفتن زمان حرید صورت گرفته و با وجود افزایش عمومی سطح قیمت‌ها در سال‌های اخیر، تفاوت چشمگیری با ارزش روز آنها دارد، همراه اول نسبت به تجدید ارزیابی زمین‌ها و سازختمان‌های خود اقدام کرده و در نظر دارد که از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های طبقه زمین و ساختمان افزایش سرمایه دهد.
 

​​