تلفن همراه

سامسونگ رکورد سرعت 5G را شکست

ICTna.ir – شرکت سامسونگ، غول کره‌ای فناوری مدعی شده است که توانسته در شرایط آزمایشگاهی با استفاده از کیت‌های تجاری رکورد سرعت اینترنت 5G را با سرعت 5.23 گیگ در هر ثانیه بشکند.
 
samsung-5g-graphic-770x285.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، تمامی جزئیات اجرای این تست برای سنجس رکورد سرعت 5G بسیار مهم است زیرا ماه آوریل گذشته هم سامسونگ مدعی شده بود توانسته رکورد سرعت 8.5 گیگابایتی را با استفاده از دو دستگاه و با سرعت 4.25 گیگ روی هر یک از آنها بشکند.
 
اخیرا نوکیا هم سعی کرد از ترفند مشابهی روی شبکه تجاری استفاده کند و پس از آن اتصالات با ادعای تایید نشده‌ای از تست سرعت 9.1 گیگ خبر داده بود.
 
شکستن رکوردهای سرعت 5G برای اپراتورهای مخابراتی اتفاق عجیب و غریبی نیست اما قاعدتا انجام آنها در شرایط خاص آزمایشگاهی نباید تعجب‌برانگیز باشد. اما با این وجود سامسونگ در شرایط معمولی‌تری با ارایه جزییات بیشتری از رکورد جدید سرعت خود خبر داده است و باز هم نباید فراموش کرد که این رکورد در شرایط آزمایشگاهی ثبت شده است.
 
تفاوت اصلی میان تست سرعت اخیر سامسونگ با تستی که در ماه آوریل گذشته انجام شد، یافتن راهی برای تقویت باندهای mmWave با استفاده از باندهای فرکانسی اضافه 4G است. این فناوری جدید ارتباطات رادیویی دوگانه جدید E-UTRAN (EN_DC) نامگذاری شده و در این مورد باند 800 مگاهرتز mmWave با 40 مگاهرتز باند فرکانسی 5G تقویت شده است.

​​