فناوری اطلاعات

تولید تراشه میان رده جدید کوالکوم با قابلیت چندرسانه ای مناسب

منبع: مهر
 
شرکت کوالکوم از تولید تراشه میان رده جدیدی به نام اسنپ دراگون ۷۷۵ برای استفاده بر روی گوشی‌های هوشمند خبر داده که از توان پردازش بالاتری نسبت به هم رده‌های خود برخوردار است.
 
 به نقل از اسلش گیر، تراشه مذکور تازه‌ترین تراشه ساخت کوالکوم از سری ۷ محسوب می‌شود که از سرعت و توان پردازش پایین‌تری در مقایسه با تراشه‌های سری ۸ برخوردار است.
 
تراشه جدید با استاندارد مخابراتی نسل پنجم تلفن همراه سازگاری دارد و با توجه به هزینه تولید کمتر، استفاده از آن در گوشی‌های هوشمند، هزینه ساخت و عرضه این گوشی‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. از همین رو پیش بینی می‌شود این تراشه بر روی گوشی‌های میان رده نصب شود.
 
تراشه یادشده جایگزینی برای تراشه‌های اسنپ دراگون ۷۶۵ و ۷۶۵ جی محسوب می‌شود. اسنپ دراگون ۷۷۵ برای اجرای نرم افزارهای سنگین و بازی‌های ویدئویی حجیم نیز مناسب است. این تراشه از رم LPDDR۵، نصب حداکثر سه دوربین با دقت ۲۸ مگاپیکسل و ترکیبی از دو دوربین ۲۰ و ۶۴ مگاپیکسل نیز پشتیبانی می‌کند. با استفاده از این تراشه ضبط ویدئو با دقت ۴K و با دقت حداکثر ۶۰ فریم در ثانیه نیز ممکن خواهد بود. زمان عرضه و قیمت نهایی این پردازنده هنوز مشخص نیست.

​​