فناوری اطلاعات

ال‌جی برای خودروهای تسلا باتری می‌سازد

ICTna.ir – راهکارهای انرژی ال‌جی قصد دارد باتری‌های پیشرفته موبایلی برای خودروهای الکتریکی تسلا تا سال 2023 بسازد و قرار است سایت‌های تولید آنها در اروپا و آمریکا قرار بگیرند.
 
Tesla LG.PNG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در همین حال یک منبع مطلع به این موضوع به رویترز گفته است تسلا هنوز موافقت نهایی خود را با این معامله اعلام نکرده است چراکه نگران است نقش LG در زنجیره تامین آن در کنار چین افزایش یابد.
 
هفته گذشته این تولیدکننده کره‌ای باتری به خبرنگاران گفته بود قصد دارد کارخانه‌ای در آمریکا تاسیس کرده و باتری‌های سلولی برای خودروهای الکتریکی و سیستم‌های ذخیره انرژی تولید کرد. 
 
این شرکت به مشتریان بالقوه خود اشاره‌ای نکرده است اما یکی از منابع مطلع گفته است ال‌جی امیدوار است تسلا یکی از خریداران باتری‌های این شرکت باشد.
 
در ماه سپتامبر نیز ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا از طرحی بلندپروازانه برای توسعه باتری‌های جدید خبر داده بود و تامین‌کنندگانی مانند ال‌جی و پاناسونیک را ترغیب کرد تا از فناوری تایید نشده‌ای استفاده کنند یا با ریسک از دست دادن مشتریان خود در بلند مدت مواجه شوند.
 
ال‌جی درحال حاضر باتری‌های سلولی بسیار کوچکی برای تسلا در چین تولید می‌کند و پاناسونیک نیز در همکاری مشترک با تسلا پنج میلیارد دلاری برای تولید نیازهای این خودروساز در نوادا سرمایه‌گذاری کرده است.
 
ال‌جی نیز همکاری مشترک 2.3 میلیارد دلاری با جنرال موتورز دارد و GM پیشتر اعلام کرده بود که قصد دارد دومین کارخانه باتری‌سازی آمریکایی را با ال‌جی بسازد..

​​