تلفن همراه

سامانه نیازسنجی مخابرات برای تامین امکانات مخابراتی راه‌اندازی شد

 
سیستم مخابراتی GIS یکپارچه شرکت مخابرات ایران با حضور  محمودزاده رییس هیات مدیره،سلطانی، مدیرعامل و معاونین  و مدیران شرکت مخابرات ایران در مرکز عملیات متمرکز  و یکپارچه شرکت در مرکز مخابرات نهری تهران امروز سه شنبه 19 اسفندماه 1399 راه اندازی شد.
 
به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، در این مراسم که با حضور محمودزاده ، رییس هیات مدیره، سلطانی، مدیرعامل شرکت، و جمعی از اعضای هیات مدیره و معاونین شرکت مخابرات ایران برگزار شد، پروژه GIS در شرکت مخابرات ایران به عنوان یکی از پروژه های زیرساختی حوزه ارتباطات و مخابرات راه اندازی و بهره برداری شد.
 
بر اساس این گزارش ، مهندس سلطانی در این مراسم با اشاره به اهمیت بهره برداری از پروژه GIS  گفت:  اهداف بسیار ارزشمند  و با اهمیت در شبکه مخابراتی کشور شامل شناسایی بخش هایی از شبکه مخابراتی کشورکه تا چند ماه آینده نیازمند تغییر اساسی هستتند، با استفاده از این سیستم مشخص و معلوم می شود. همچنین ، نسبت میزان ترافیک مخابراتی  و میزان پراکنش آنتن های راه دوربه ترافیک ، محاسبه می شود.
 
وی افزود: با استفاده از GIS، در شبکه مخابراتی در بازه های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت، بهترین مسیر برای ایجاد یک خط انتقال جدید مانند فیبر نوری با استفاده از لایه های اطلاعاتی مربوط به توپوگرافی منطقه،  راه های ارتباطی، خطوط مخابراتی و همچنین شرایط جغرافیایی که بهترین محل برای انجام تغییرات مخابراتی است، نمایش داده شده و در اختیار مجموعه شبکه و فناوری اطلاعات قرار می گیرد.
 
 
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین در تشریح مزایای استفاده از سیستم GIS گفت: از جمله کاربردهای مهم GIS، شناسایی افزایش جمعیت یا امکانات در یک منطقه خاص،  یا محدوده ای در شهر، است که با استفاده از آن می توان نیازسنجی مخابراتی برای تامین امکانات مخابراتی را در یک منطقه یا محدوده خاص انجام داد.
 
سلطانی با اشاره به اهمیت این پروژه،  در پایش شبانه روزی وضعیت شبکه  و تقدیر از هیات مدیره در حمایت از راه اندازی این پروژه زیرساختی مهم گفت: جامعه متخصصین مخابرات در آینده شاهد تغییرات جهشی در بحث خدمت رسانی به مردم و توسعه بخش فنی خواهد بود.
 
 
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در پایان تاکید کرد: استفاده بهینه از مزایای سامانه GIS نیاز به هم افزایی کامل بین بخش های ستادی و مناطق مخابراتی در سراسر کشور دارد که با استفاده از آن حداکثر همگرایی لازم برای بهینه سازی سیستم GIS ایجاد شده و در نتیجه یک امکان مفید در مسیر خدمت رسانی به مشتریان و تحقق رضایتمندی در سطح کشور از سرویس های مختلف شرکت مخابرات ایران میسر می شود.
 

​​