تلفن همراه

سرمایه‌گذاری 10 میلیارد دلاری ورایزون برای راه‌اندازی شبکه 5G

ICTna.ir – ورایزون قصد دارد طی سه سال آینده برای راه‌اندازی و توسعه شبکه 5G خود روی باند فرکانسی C مبلغ 10 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری و هزینه کند.
 
Verizon-5G-770x285.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این اپراتور معتقد است پهنای باند خانگی به اندازه تلفن همراه به رشد درآمد شرکت‌های مخابراتی ایالات متحده از 5G کمک خواهد کرد.
 
ورایزون علاوه بر هزینه 10 میلیارد دلاری راه‌اندازی این شبکه 52.9 میلیارد دلار نیز در مزایده باند فرکانسی پرداخت کرده بود و پیش‌بینی کرده است سالیانه بین 17.5 تا 18.5 میلیارد دلار نیز صرف هزینه‌های جاری شود.
 
رونان دون، مدیرعامل گروه مشتریان ورایزون در این باره گفته است: ارتباطات باندپهن خانگی این اپراتور ترکیبی از 4G و 5G است و از فرکانس‌های mmWave، C-band و فیبر استفاده می‌کند. 
 
البته جاه‌طلبی‌های ورایزون در 5G محدود به فضای باندپهن خانگی نیست و باید فناوری ارتباطی مشتریان تلفن همراه آن به 5G ارتقا یابد و پیش‌بینی کرده است نیمی از مشترکان دائمی موبایل آن طی پنج سال آینده از گوشی‌های موبایل 5G برخوردار باشند. درحالیکه این رقم تا پایان سال 2020 به 9 درصد رسیده بوده است.
 
همچنین انتظار می‌رود راه‌اندازی 5G Ultra Wideband روی فرکانس C-band طی سال‌های 2022 تا 2023 به 175 میلیون مشترک برسد و فراتر از آن در سال 2024 تعداد آنها به یک چهارم میلیارد نفر افزایش یابد.

​​