فناوری اطلاعات

پیش‌بینی قیمت 175 هزار دلاری بیت‌کوین تا پایان ۲۰۲۱

ICTna.ir - مدیرعامل صرافی دیجینکس که سهامش در بورس نزدک معامله می‌شود، پیش‌بینی کرد که تا پایان سال ۲۰۲۱ قیمت بیت کوین سه برابر شده و به 175 هزار دلار می‌رسد.
 
bitcoin,.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، ریچارد بایورث در این باره گفته است: مدل‌سازی ما برای ارزش بیت‌کوین نشان می‌دهد که قیمت آن تا پایان سال 2021 به 175 هزار دلار برسد. روند صعودی آن هنوز در مراحل اولیه است و بازار بسیار داغ‌تر از این خواهد شد.
 
در حال حاضر بیت‌کوین 55 هزار دلار معامله می‌شود و روز شنبه رکورد 61 هزار و 556 دلار را ثبت کرد.
 
بایورث درباره خطرات احتمالی در مقابل روند صعودی قیمت این ارز دیجیتال نیز توضیح داد رفع زودهنگام اثرات بسته محرک اقتصادی توسط بانک مرکزی آمریکا کمی باعث دلسردی می‌شود.
 
اخیراً با تغییر زمان‌بندی افزایش نرخ بهره بانک فدرال از ۲۰۲۴ به پایان ۲۰۲۲، بازارها شروع به قیمت‌گذاری کردند اما طبق گفته بایورث، بانک مرکزی ایالات متحده فضای کمی برای رفع اثرات محرک اقتصادی دارد، زیرا زمینه فناورانه بلندمدت ضدتورمی است.
 
بایورث همچنین درباره نگرانی‌های نهادهای تنظیم مقررات در مورد عامل ناشناس بودن در فناوری بلاک چین، تأکید کرد که بیت‌کوین ناشناس نیست و به‌راحتی و آسانی قابل‌ردیابی است.

​​